Liberec nekoupí hráz Veseckého rybníka

30. října 2017 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Podnikání s vodou a zákony

rybník Regent - IMG_6502_-_kopie

Liberečtí zastupitelé schválili změnu územního plánu pro lokalitu známou jako díra na Perštýně. Informuje o tom ČTK s tím, že tento krok umožní pokračovat v miliardovém projektu, jehož výsledkem by měla být za několik let nová čtvrt v dolním centru města.

Zastupitelé naopak neschválili nákup hráze Veseckého rybníka. Prodávat chce Povodí Labe, které ale vlastní jen samotné těleso hráze, vodní plocha a okolní pozemky jsou v majetku města. Není ani plán, jak cenné rekreační zázemí pro stotisícové město vlastně využít. Existuje jen vágní zásobárna nápadů a příslib dotace. To ale předkládajícímu Janovi Korytářovi u zastupitelů neprošlo. S nákupem věci, kterou město k ničemu nepotřebuje a její nevlastnictví mu nijak nebrání v rozvojových plánech, po vleklé diskusi, v níž už náměstek propadal lehké hysterii, nesouhlasili. Převážilo mínění, že za peníze ušetřené za nákup hráze se rovnou může zvelebit okolí rybníka.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová (jde o jiný rybník – Regent)

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Statistiky a kauzy, Voda a naše peněženka