Kotlářskou ulici v Brně uzavřela havárie vodovodního potrubí

20. října 2017 | Rubrika: Vodovody a kanalizace

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V Botanické ulici u křižovatky s Kotlářskou ulicí v centru Brna prasklo v noci vodovodní potrubí. Kvůli havárii je pro dopravu uzavřena Kotlářská ulice v úseku Kounicova – Pionýrská. Městská hromadná doprava v úseku jezdí jedním pruhem kyvadlově, řekli ČTK policejní mluvčí.

Provoz kvůli omezení zhoustnul v okolních ulicích, vážnější dopravní komplikace ale podle policie nenastaly. Dodávka vody přerušená není, příčina havárie dosud není známa.

„Na místě máme hlídky, které případné řidiče porušující dopravní značení usměrní. V tuto chvíli asi nikdo nedokáže odhadnout, jak moc je velké podemletí vozovky a jak se to bude dále vyvíjet,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Jak za Brněnské vodárny a kanalizace uvedla Renata Hermanová, dosud není známa příčina noční havárie. „Dokud nebudou provedeny výkopové práce, lze o příčině havárie pouze spekulovat. Z těchto důvodů rovněž není v současné době možné sdělit čas odstranění havárie a uvedení vozovky do původního stavu,“ uvedla Hermanová. Doplnila, že na odstranění havárie firma intenzivně pracuje od časných ranních hodin.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto

Související rubriky: Vodovody a kanalizace