Jakub Vágner vysadil dnes do řeky Střely další divoké pstruhy

27. září 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Rybářství a rybníkářství

Vágner - vysazování pstruhů - IMG_0090

Zhruba tunu pstruhů dnes vysadil do řeky Střely u jezu na Velké louce v obci Plasy na Plzeňsku známý rybář Jakub Vágner. Letos se tak stalo již počtvrté.

O akci již s předstihem portál Naše voda informoval. Dnes jsme se na místě přesvědčili, že do řeky byly vsazeny velké dospělé ryby, které by se mohly v budoucnosti v řece vytřít, a populace pstruhů by tak mohla ve Střele existovat již bez významnější pomoci člověka. I proto uvažuje Vágnerova nezisková organizace Sladkovodní giganti, o.s., o rozšíření počtu lokalit, kde by byli napříště pstruzi vysazováni, a také o rozšíření počtu druhů vysazovaných ryb. Podle Štěpána Auředníka z uvedené společnosti by mohlo jít například o lipany či siveny, vše ale společnost hodlá konzultovat s rybářskými odborníky a znalci rybích populací v příslušných lokalitách.

Vysazování ryb je hlavním cílem projektu „Cesta pstruha –Návrat lososovitých ryb do evropských vod,“ což je pětiletý projekt financovaný společností Veolia Voda Česká republika. Její představitelé dnes potvrdili, že ve svém rozpočtu Veolia počítá s podporou navracení ryb do českých řek i v následujících letech. Více informací o projektu „Cesta pstruha“ je možné získat na webových stránkách www.cestapstruha.cz

Fotoreportáž a další zajímavosti z dnešní akce si můžete prohlédnout na facebookové verzi webové stránky Naše voda.

Petr Havel

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství