Frérot: Rok 2017 byl pro skupinu Veolia úspěšný

9. února 2018 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Frérot bilanční TK Veolia únor 2018

Generální ředitel skupiny Veolia Antoine Frérot hodnotil tento týden v Paříži na tradičním „Veolia Press Day“ minulý rok jako úspěšný. Informoval o tom portál ovodarenstvi.cz.

„Obecně se očekávalo, že rok 2017 bude těžký. Dnes však můžeme konstatovat, že to byl rok intenzivní a úspěšný a to hlavně díky naší schopnosti předvídat a rychle reagovat na okolnosti,” zhodnotil situaci Antoine Frérot. Obchodní výsledky této globální společnosti se loni zlepšily o 4,4 % a celkový růst se zvýšil o 3,1 %. Dle generálního ředitele byl loňský rok rokem konsolidace a transformace skupiny.

Čeho konkrétně skupina Veolia ve světě dosáhla? Například podepsala další kontrakt na sběr a recyklaci odpadu na jihu Londýna. Celkově tak skupina zajišťuje odpadové hospodářství pro 3 miliony lidí v této oblasti.  V africkém Gabonu Veolia prodloužila spolupráci v oblasti vodohospodářství a energetiky. Bude tak i nadále dodávat kvalitní pitnou vodu pro 1 milion obyvatel a elektrickou energii pro 1,2 milionu obyvatel regionu. V Mexico-City se skupina chystá postavit a provozovat jeden z nevětších závodů na zpracování odpadu a jeho další energetické využití. Každý rok se zde tímto způsobem využije 1,6 milionů tun zdejšího odpadu, který bude transformován do energie a využit pro pohon městské hromadné dopravy, zejména metra.

Zkušenosti Veolie se zhodnotily také na karibských ostrovech Svatý Martin a Svatá Bartoloměj, které zasáhl v září loňského roku hurikán Irma. Ostrovy byly přírodní katastrofou doslova devastovány a pro každodenní přežití místních obyvatel bylo klíčové obnovit dodávky kvalitní pitné vody. Během měsíce se to díky Veolii podařilo. Zprovozněno bylo 60 % připojek a díky leteckému transportu mobilních odsolovacích jednotek dosáhly dodávky pitné vody pro obyvatele postižených ostrovů do měsíce 2/3 standardního objemu.

Zdroj: www.ovodarenstvi.cz (redakčně upraveno), foto z bilanční TK: Veolia

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Statistiky a kauzy, Vodovody a kanalizace