Fotoreportáž: Vodohospodářský průzkum pražské stokové sítě

Aktualizováno 21. února 2018 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

PVK průzkum stokové sítě únor 2018

V Kamenické ulici v Praze 7 proběhl dnes modelový průzkum pražské stokové sítě v podání Pražských vodovodů a kanalizací (PVK). Informoval o tom mluvčí PVK Tomáš Mrázek s tím, že pracovníci PVK při něm fyzicky prošli zhruba 300 metrů stoky. Foto – klikni zde!

Vodohospodáři podle Mrázka také prozkoumali dalších 200 metrů stoky pomocí kamery. Podle provozovatelské smlouvy mezi PVK a Pražskou vodohospodářskou společností (PVS), kterou vlastní hlavní město, musí pracovníci PVK prohlédnout minimálně jednou za 20 let každý metr stokové sítě. Celková délka sítě činí přitom 3 689 kilometrů a délka přípojek 979 kilometrů. Ve chvíli, kdy pracovníci PVK zjistí v kanalizaci nějakou závadu, je taková závada vyhodnocena a navržena buď její oprava, nebo větší rekonstrukce. Opravy pak platí PVK, rekonstrukce PVS.

Z akce připravuje portál Naše voda krátkou fotoreportáž, kterou najdete v plné podobě tradičně na facebookové verzi našeho portálu v průběhu zítřka.

Naše voda, foto a fotoseriál PVK

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Statistiky a kauzy, Vodovody a kanalizace