Dnes začíná příjem žádostí o dotace v OP Rybářství

10. října 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Rokytno - intenzivní chov úhoři - IMG_2749

Pro žadatele o dotace v pátém kole Programu rozvoje venkova uvolní Ministerstvo zemědělství (MZE) více než 3,2 miliardy korun. Připomíná to server businessinfo.cz s tím, že MZE zároveň otevírá 11. výzvu příjmu žádostí v Operačním programu (OP) Rybářství s částkou 33,5 milionů korun.

O obojí mohou zájemci žádat už od úterka 10. října. Podniky akvakultury mohou díky OP Rybářství získat příspěvek na posilování technologického rozvoje, inovaci a předávání znalostí. Opatření slouží k aplikaci nových metod chovu a nakládání s rybami. Podpora je určena podnikům akvakultury nebo veřejnoprávním subjektům spolupracujícím s partnerem projektu. Celkem je připraveno přes 33,5 milionu korun z evropských a národních zdrojů.

Dále je možné žádat o příspěvek na investice přispívající ke zvyšování konkurenceschopnosti podniků akvakultury s alokovanou částkou 120 milionů korun. Částkou 85 milionů podpoří MZe budování a modernizaci recirkulačních zařízení a průtočných systémů s cílem nárůstu produkce ryb. Zpracovatelé ryb mohou také požádat o podporu na zvýšení podílu i sortimentu zpracovaných sladkovodních ryb a modernizaci a výstavbu zpracoven. Celkem je na tuto podporu připraveno 45 milionů korun.

Žádosti v rámci pátého kola PRV i 11. výzvy OP Rybářství mohou zájemci podávat od 10. do 30. října. Příjem žádostí o podporu je zajištěn plně elektronicky prostřednictvím Portálu farmáře.

Zdroj: http://www.businessinfo.cz, ilustrační foto (intenzivní chov – úhoř) Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Rybářství a rybníkářství, Voda a naše peněženka