Areál zámku v Židlochovicích je kvůli stavbě uzavřen

8. února 2018 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Zámek Židlochovice LČR únor 2018

U židlochovického zámku v Jihomoravském kraji začaly 1. února stavební práce. Informovala o tom mluvčí státního podniku Lesy České republiky (Lesy ČR) Eva Jouklová s tím, že celý areál včetně parku je kvůli bezpečnosti uzavřen.

Na letošní opravy mají Lesy ČR coby správci zámku vyčleněno v rozpočtu 25,5 milionů korun bez DPH. Rekonstrukce venkovních liniových inženýrských sítí, tedy vody, kanalizace, elektřiny, plynu a optických sítí završí pětiletou obnovu zámeckého areálu. Opraveny už jsou střechy a fasáda zámku. Letos se kromě infrastruktury zrekonstruují všechny zpevněné plochy a dojde i na terénní úpravy a vybudování závlahového systému. „U zámku i v parku se bude pohybovat těžká stavební technika. V pondělí 5. února začaly výkopové práce. Kvůli bezpečnosti bylo třeba areál uzavřít,“ vysvětlil Martin Mráz, výrobní náměstek ředitele Lesního závodu Židlochovice a dodal: „Předpokládáme, že na konci září bude hotovo a park s novým jezírkem otevřeme veřejnosti“.

Zámek Židlochovice se využívá při mezinárodních či státních konferencích a poradách. Ubytované tu bývají státní návštěvy nebo lovečtí hosté. Veřejné prohlídky zámku jsou výjimečné.

Naše voda, foto: Lesy ČR

 

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě