10. 8. 2020

Zlín opraví lávky přes řeku Dřevnici

Řeka Dřevnice, pramenící v Hostýnských vrších, protéká na své cestě do Otrokovic, kde se vlévá do Moravy, také centrem krajského města Zlína.To se nyní rozhodlo opravit lávky, které spojují břehy Dřevnice.

Právě na území Zlína se totiž nacházejí přechody, spojující oba břehy tohoto toku. Jsou občany hojně využívány, a proto se zlínský magistrát rozhodl pro kompletní rekonstrukci třech z nich. Ta by se měla uskutečnit ještě během letošního roku. S opravami se začne pravděpodobněprávě v tomto měsíci, tedy v září. “K rekonstrukcím musí dojít ještě za pěkného počasí. Opravy mostových konstrukcí jsou v tomto směru náročnější než třeba rekonstrukce chodníků,” vysvětlil Jaroslav Kubáč z odboru realizace investičních akcí magistrátu.

První verze návrhu oprav přitom počítala pouze s rekonstrukcí ploch pro pěší, takzvaných „mostovek“, avšak nakonec dojde k celkové revitalizaci lávek včetně nosných konstrukcí a spodních staveb. “K provedení kompletních oprav se přistoupilo proto, aby se již v následujících letech nemuselo do těchto mostních objektů zasahovat,” doplnil Kubáč. Rekonstrukce se bude týkat lávek mezi Fugnerovým a Benešovým nábřežím (Z7) u místního obchodu, mezi Benešovým a Tyršovým nábřežím (Z9) nedaleko nákupního centra Čepkov a mezi stejnými nábřežími u známé restaurace “U Máců“ (Z89). „Předpokládaná cena oprav by neměla překročit tři miliony korun bez DPH, avšak její přesná výše bude známa až po ukončení výběrovýchřízení,“ sdělil mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák s tím, že investorem akce bude město Zlín.

Počátkem letošního roku objednal magistrát odborné prohlídky na celé řadě mostů a lávek. Postupné opravy se ukazují jako nezbytné, řada objektů tohoto typu je dosluhující anebo v havarijním stavu. Rozsáhlá oprava proběhla v loňském roce například na můstku, spojujícím Bartošovu čtvrť a krajskou nemocnici Tomáše Bati. Ten musel být během oprav dokonce dočasně přemístěn o kus dál, aby dělníci mohli pracovat na jeho spodních částech. Rekonstrukce si tehdy vyžádala přes dva miliony korun.

Kateřina Košutová

 

6.9.2012 16.27, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

VODNÍ DÍLO ORLÍKVODNÍ DÍLO ORLÍK
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Srpen 2020>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6