31.5.2017 9.50, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace
Zemědělský výbor EP odmítl návrh na zákaz aplikace pesticidů
Výbor Evropského parlamentu (EP) pro zemědělství a rozvoj venkova dnes zamítl návrh Komise na zákaz aplikace pesticidů na produktivních plochách využívaných v ekologickém zájmu (EFA). Informoval o tom monitorovací web agrieu.cz.
Výbor EP tak vyslyšel volání největší evropské zemědělské organizace Copa a Cogeca i dalších zemědělských nevládních organizací z členských států EU (včetně České republiky). Proti návrhu Komise hlasovalo 30 europoslanců, 11 návrh podpořilo, 1 se zdržel. O návrhu Komise bude dále hlasováno na Plenárním zasedání EP v termínu od 12. – 15. června 2017.
Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová
31.5.2017 9.50, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace
Aktuality

Nové Heřminovy znovu hlasují o přehradě, starostka věří v její podporu
Akt. 26.4.2025 15.38Rubrika: Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony

Nová metoda českých vědců pomůže vyčistit odpadní vody od antibiotik
Akt. 25.4.2025 17.13Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě