17. 8. 2019

Zástupci OVAK převzali v Praze ocenění v soutěži „Chytrá města pro budoucnost 2017“

Společnost Ostravské vodárny a kanalizace, a.s., (OVAK) získala v soutěži „Chytrá města pro budoucnost“ cenu za projekt „Chytrý monitoring vodoměrů pro oblast vodního hospodářství“. Informovala o tom vedoucí oddělení vztahů s veřejností OVAK Radka Vanková.

Oceněn byl významný přínos tohoto řešení pro hospodaření s pitnou vodou. Jak přitom informoval web moderniobec.cz, druhým projektem v této oblasti, který získal zvláštní cenu poroty, je “Architektonický návrh využívající trendy odpadového hospodářství a cirkulární ekonomiky “, který vytvořila společnost LIKO-s. Jejich projekt unikátním způsobem reaguje na globální trendy související se změnou klimatu s konkrétním řešením v praxi: zadržování vody, udržení zdravého prostředí a klimatu, hospodaření s vodou díky zeleným střechám, zeleným stěnám a vertikálnímu kořenovému čištění odpadních vod.

Soutěž „Chytrá města pro budoucnost “ je první soutěží svého druhu v České republice. Má za cíl objevovat nové trendy, propagovat SMART CITY projekty a podporovat obce, města i kraje ve sdílení a dobré praxi využívání nejmodernějších postupů v zájmu reálného zlepšení kvality života lidí v České republice. Vyhlašovatelem soutěže je SCII /Smart City Innovations Institut z. ú./, nevládní nezisková organizace, jejímž cílem je podpora tří prioritních os: otevřené platformy odborníků v prostoru SMART CITY, dlouhodobé metodické standardizace principů SMART CITY na celostátní i mezinárodní úrovni a vývoj vlastních specifických produktů.

Soutěž „Chytrá města pro budoucnost“ se koná pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj a Ministerstva průmyslu a obchodu. Podporu jí  poskytla i Národní síť Zdravých měst ČR (NSZM ČR). Jedná se o mezinárodně certifikovanou asociaci, která významně přispívá k rozvoji programu SMART CITY v Česku. Sdružuje na 130 tuzemských měst, obcí i regionů. Již 22 let podporuje kvalitu veřejné správy a udržitelný rozvoj podle cílů OSN.

Moderní obec, Naše voda, ilustrační grafika: OVAK

23.11.2017 15.52, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

CHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCECHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCE
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Srpen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1