30. 5. 2020

Zaměstnanci SmVaK se zapojili do sbírky oblečení organizace Moment ČR

Vodohospodářské společnosti v ČR jsou, byť mimo pozornost médií, častými aktéry charitativních a dobročinných akcí. Naposledy tak učinili zaměstnanci společnosti Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava (SmVaK).

Jak přitom dnes informoval mluvčí společnosti Marek Síbrt, zaměstnanci SmVaK přinesli během pěti pracovních dnů od 12. do 16. prosince do jednotlivých provozů a středisek v regionu plné nákladní auto nepotřebného oblečení a dalších drobností. Co je pro někoho nepotřebné, může najít jinde další využití, a navíc zprostředkovaně pomoci někomu, kdo to potřebuje. Věci ze sbírky nyní směřují do dobročinných second handů organizace Moment ČR, která výdělek z jejich prodeje využívá například na pomoc mobilnímu hospici Ondrášek, dennímu stacionáři Žebřík nebo dětem v Africe v projektu Kolo pro Afriku.

„Byl jsem velice překvapený, kolik našich zaměstnanců se do sbírky zapojilo a kolik věcí, které jsou pro nás neužitečné, ale někomu jinému můžou pomoct ulehčit život, se vybralo. Podle organizace Moment ČR jde o jednu z největších sbírek, kterou kdy realizovali. Tato solidarita našich zaměstnanců na mě v předvánočním období velmi zapůsobila a rád bych jim za to poděkoval. Vážím si toho, že vodaři mají srdce na správném místě a není jim lhostejný osud jiných lidí. Ten často není úplně jednoduchý a třeba je ani nečekají příjemné oslavy vánočních svátků v klidu domova se svými nejbližšími, protože nemají takové štěstí jako většina z nás. I malými a postupnými kroky se dá zlepšovat kvalita života lidí, kteří to potřebují,“ říká generální ředitel SmVaK Ostrava Anatol Pšenička.

Organizace Moment ČR v současnosti provozuje osm prodejních míst. Sedm z nich je v Ostravě, jedno z Karviné. Veškerý výtěžek po odečtení nákladů je věnován spolupracující neziskové organizaci, pro kterou je daný obchod určen. Peníze tedy putují na pečlivě vybraný projekt v sociální nebo environmentální oblasti. „Klademe důraz také na dobrovolnictví a zapojení místní komunity. Kromě více než šedesáti stálých zaměstnanců se do naší činnosti zapojuje více než 120 dobrovolníků, převážně seniorů a maminek. Snažíme se aktivizovat komunitu tím, že lidé do našich obchodů darují oblečení a další věci, které jim bez užitku leží ve skříni. I tím posilujeme vědomí lidí, že je dobré pomáhat lidem, kteří to potřebují,“ říká Simona Honsová, ředitelka Moment ČR, o.p.s.

Další informace o fungování organizace je možné najít na www.moment-ops.cz

Naše voda, foto z akce: SmVaK

20.12.2016 17.07, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

NOVÝ MOST PŘES LABENOVÝ MOST PŘES LABE
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Květen 2020>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31