3. 7. 2020

Zájemci již mohou žádat o granty zaměřené na úsporné využití vody

O možnosti využít finanční podpory od brněnské Nadace Partnerství zaměřených na odpovědné zacházení s vodou v budovách, obcích i krajině již portál Naše voda informoval. V současné době je již možné o podporu reálně žádat.

Díky finanční podpoře by mohly podle Adély Badáňové z uvedené nadace vzniknout ve školách či na různých úřadech například úsporná zařízení a nádrže na sběr dešťové vody, v přírodě se zase obnoví mokřady a tůně. O grant Nestlé pro vodu v krajině v maximální výši 100 tisíc korun na jeden projekt je možné žádat do 10. dubna. Vysokoškoláci zase mají do 12. února příležitost přihlásit své nápady do studentské soutěže „Pro vodu“ zaměřené na inovativní řešení v oblasti hospodaření s vodou, kterou nadace vyhlásila.

Nadace připomíná, že se o granty mohou ucházet obce, školy a neziskové organizace, které chtějí konkrétními kroky přispět ke zlepšení zacházení s vodou v naší republice. „V předchozích dvou letech jsme pro tyto účely rozdělili v součtu 1,5 milionu korun, letos plánujeme vynaložit až 900 tisíc korun,“ říká koordinátorka grantů Ivana Adámková. Šanci získat nadační příspěvek mají projekty zacílené na šetření s pitnou vodou, využití dešťové vody, čištění a recyklaci použité vody i zlepšovaní vsakovací schopnosti krajiny, což umožňuje předcházet suchu i povodním. Další informace o grantech jsou pro zájemce dostupné na www.nadacepartnerstvi.cz.

Rozumnější nakládání s vodou mohou podpořit také studenti a čerství absolventi vysokých škol. Stačí, když pošlou přihlášku do soutěže Pro vodu – cena Nestlé za inovativní projekty hospodaření s vodou. Zapojit se mohou s diplomovou prací, školním projektem, ale i s nápadem „ze šuplíku“. Soutěží se ve dvou kategoriích: město a krajina nebo budova a technologie. Tři nejzajímavější řešení v každé kategorii získají 30, 10 a 5 tisíc korun. Přihlášku je možné vyplnit na www.soutezprovodu.cz.

Naše voda, ilustrační foto Nadace Partnerství

15.1.2014 9.58, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

NS U MLEJNANS U MLEJNA
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Červenec 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2