31. 5. 2020

Začíná kampaň „doba dřevěná“

Lesnicko-dřevařská komora ČR (LDK) spustila v tomto měsíci propagační kampaň „Doba
dřevěná“. Informovala o tom koordinátorka kampaně LDK Andrea Pondělíčková s tím, že cílem je ukázat, že se lesníci starají dobře o naše lesy, kterých v posledních desetiletích stále přibývá.

Kampaň podle Pondělíčkové současně podporuje využívání dřeva z našich lesů jako
jedinečného přírodního materiálu, kterého máme dostatek. Lidé se stále obávají, že lesy v České republice jsou ohroženy, ubývají a jsou vystaveny nadměrnému kácení ve jménu zisku lesnicko-dřevařských firem. Tyto postoje posiluje i komunikace ekologických a ochranářských organizací a aktivistů. Tato obava je pak důvodem, proč má veřejnost často rozpolcený postoj k využívání a upřednostnění dřeva jako materiálu.

„Naší ambicí tedy není jen přispět k podpoře spotřeby dřeva, ale zejména začít měnit postoje veřejnosti k našemu oboru. Je třeba mu vrátit prestiž a pozitivní étos. Vždyť po celá staletí byl lesník váženým členem komunity, odborníkem a vzorem. Potřebujeme nové příběhy, nové pozitivní hrdiny. Musíme lépe aktivně komunikovat a mediálně dobře „prodávat“ své aktivity.
Jsme si vědomi skutečnosti, že názor veřejnosti a postoj médií nelze změnit jednou kampaní za pár týdnů. Je však důležité spojit úsilí spolu s dalšími organizacemi lesnicko-dřevařského sektoru, provázat a doplnit komunikační projekty a vše směřovat k ucelené dlouhodobé komunikaci,“ zdůrazňuje Pondělíčková.

Kampaň v její pilotní fázi probíhá zejména v on-line médiích, je doplněna informačními plakáty ve vozech pražského metra a tiskovou inzercí ve vybraných titulech.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

2.12.2016 17.42, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

LÍTOŽNICKÝ RYBNÍKLÍTOŽNICKÝ RYBNÍK
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Květen 2020>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31