10. 8. 2020

11.10.2019 10.37, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě

Záblesky z EKOFILMu: Den druhý

V Brně pokračuje nejstarší mezinárodní filmový festival o životním prostředí EKOFILM, který vyvrcholí večerním vyhlášením vítězů soutěžních kategorií. Připomíná to mluvčí festivalu Radovan Kramář.

Vedle filmového programu pokračuje v ulicích Brna také bohatý doprovodný nefilmový program. Přinášíme exkluzivně rychlý souhrn předchozího dění a tipy pro dnešní den. Bohatý program pro školy, zážitky zprostředkované optikou virtuální reality nebo nabitý filmový program v kině Scala a v Otevřené zahradě. Podívejte se na sestřih prvního festivalového dne.

Páteční blok besed začne v 15 hodin v Otevřené zahradě komponovaným programem režiséra Jana Svatoše, který si na loňském EKOFILMu odnesl ocenění za svou Archu světel a stínů. Ve svém vystoupení s názvem Divočina s ručením omezeným připomene největší kauzy a podvody, kterých se filmaři a fotografové divoké přírody dopouštěli při honbě za penězi, slávou nebo prvenstvím.

Ve festivalovém stanu EKOEXPO na Náměstí svobody pak dneškem pokračuje zážitkový program pro veřejnost protkaný workshopy, které nabízí například výrobu vlastních kartónových brýlí pro virtuální realitu, které si mohou návštěvníci na místě přímo vyzkoušet. Ten doplní od 16.30 beseda s jednou z hlavních tváří letošního EKOFILMu Irene Lucius z World Wild Fund (WWF). Ochranářka světového formátu se zaměří na to, jak lidská činnost ohrožuje přínosy ekosystémů a jak přírodu chránit na poli mezinárodních a neziskových organizací i skrze filmová plátna.

Univerzitní kino Scala bude tradičně hostit soutěžní projekce, ke kterým se od 18 hodin připojí i Český antarktický výzkum zajišťovaný Masarykovou univerzitou v Brně. Jeho vedoucí Daniel Nývlt poodkryje, jak taková antarktická expedice probíhá, jak se do Antarktidy cestuje a co všechno čeští vědci v Antarktidě provádějí.

Dnešní program také umožní osobní setkání s řadou tvůrců, kteří přijeli do Brna své snímky představit. Hned dva čeští režiséři se publiku představí od 13.00 v Otevřené zahradě, mezi nimi Zdeněk Suchý, autor cyklu Češi zachraňují… zubry v Česku a Marek Janičík, který uvede svůj film o studentské iniciativě Udržitelný Palacký.

Kino Scala pak od 15.00 přivítá režiséra Laurenta Cocherela, jehož film Po stopách skotské divočiny dává možnost zažít v rámci jediného roku výjimečnou přírodovědnou expedici uprostřed těch nejkrásnějších scenérií Skotska. Výjimečnou příležitost budou mít také návštěvníci bloku krátkých filmů, kde budou moci narazit na režisérku kraťasu Mravenci Atta Catherine Chalmers o lidských rysech divokých mravenců; a zároveň na dvojici španělských tvůrců Pečená ryba Guillema Miró a Anu Inés Fernández, kteří uvařili typický středomořský recept připravený kritickým způsobem.

Kompletní program nabídne web www.ekofilm.cz
Zdroj a foto: EKOFILM

11.10.2019 10.37, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

VODNÍ DÍLO ORLÍKVODNÍ DÍLO ORLÍK
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Srpen 2020>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6