1.6.2017 6.44, Rubrika: Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství
Za ptáky a orchidejemi k Borskému rybníku
V neděli 4. června 2017 pořádá Správa CHKO Blanský les spolu se sdružením Calla přírodovědnou, přesněji botanicko – ornitologickou vycházku k Borskému rybníku u Křemže s ukázkou odchytu a kroužkování ptáků. Informuje o tom Agentura ochrany přírody a krajiny.
Vycházku „Za ptáky a orchidejemi k Borskému rybníku“ vede botanička Tereza Rejnková (CHKO Blanský les) a ornitolog Petr Veselý (Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity).
Botanicko – ornitologická vycházka k Borskému rybníku u Křemže s odborným výkladem a s ukázkou odchytu a kroužkování ptáků je vhodná i pro děti a potrvá tři až čtyři hodiny. Trasa bude částečně sjízdná pro dětské kočárky.
Exkurze se uskuteční v neděli 4. června 2017 od 8:30 hod. Sraz na vlakovém nádraží v Křemži (vyčkáme příjezdu vlaku z Českých Budějovic v 8:32).
Zdroj a foto: AOPK
1.6.2017 6.44, Rubrika: Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářstvíAktuality
Kde nepoteče ve 30. týdnu v Praze a okolí voda
Akt. 16.7.2026 10.17Rubrika: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace
Lávka ve výběhu vlků v Srní je opět přístupná
Akt. 16.7.2026 10.16Rubrika: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Statistiky a kauzy













