10. 7. 2020

1.11.2012 10.52, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Statistiky a kauzy

Za loňské zranění v příbramském aquaparku dostala zaměstnankyně podmínku

Po více než roce padl rozsudek za zranění návštěvníka příbramského aquaparku. Ten si vloni počátkem května zlomil obě nohy na místním tobogánu.

Obžalována byla padesátiletá pracovnice aquparku, kterou soud viní z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.  Podle soudce zanedbala své povinnosti, když nezajistila naplnění dojezdového bazénku vodou. Přesto přihlédl k její dosavadní bezúhonnosti a vyměřil jí rok vězení s podmínečným odkladem na dva roky. Zároveň soudce Okresního soudu v Příbrami Zdeněk Klouzek připustil, že zavinění nešťastné události neleží pouze „na bedrech“ zaměstnankyně aquparku, ale vinu nese také provozovatel sportovního zařízení, který by měl nést odpovědnost za škodu v možném civilním procesu.

V době,kdy v bazénku nebyla voda, nebyly zajištěny dveře, vedoucí na toboganovou věž. Ty byly v době, kdy pracovnice odešla do plavčíkárny, odkud se pomocí tlačítek ovládá napouštění bazénu, zcela bez dozoru a nezajištěny. Obžalovaná pracovnice na svou obhajobu uvedla, že se nikdy nezamykaly, protože pomocí nich plavčíci větrali.  Navíc prý nebyla dostatečně seznámená s provozem tobogánu a plnila vše, co jí bylo řečeno nadřízenými.  Navíc si prý byla jistá, že signalizační zařízení nikoho na skluzavku nepustí, pokud nebude v bazénu voda. Poškozený však tvrdí, že svítila zelená. Navíc jej podle jeho tvrzení obžalovaná viděla stoupat na věž tobogánu, aniž ho upozornila na skutečnost, že v bazénu dole není voda.  Po dopadu utrpěl tříštivé zlomeniny , kvůli kterým absolvoval několik operací. Celá nešťastná událost mohla dopadnout ještěhůře, protože poškozený jel na tobogánu spolu se svým synem, který naštěstí vyvázl pouze s pohmožděným hrudníkem.

Obžalovaná si ponechala si po vynesení rozsudku lhůtu na rozmyšlenou a je zatím stále zaměstnankyní aquaparku. Žalobkyně se práva na odvolání vzdala. ´

Kateřina Košutová

1.11.2012 10.52, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Statistiky a kauzy

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

NAUČNÁ STEZKA OLŠINANAUČNÁ STEZKA OLŠINA
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Červenec 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2