4. 7. 2020

Výtvarná soutěž MOVO pro děti „Příběh vody“ má vítěze

Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. (MOVO) vyhlásila soutěž pro školní družiny základních škol s názvem Příběh vody, která právě skončila. Jak přitom informovala mluvčí společnosti Markéta Bártová, vítězem soutěže se stalo 2. odd. školní družiny ze ZŠ Melantrichova Prostějov.

Soutěže se zúčastnily kolektivy žáků 2. a 3. tříd všech typů základních škol, kteří chodí do školní družiny. Úkolem bylo namalovat hlavní myšlenku knížky Příběh vody – jak Honzík zjistil, odkud se dostane čistá voda do kohoutku, autorky Kateřiny Gančarčíkové. Knihu MOVO zaslala všem 95 zaregistrovaným družinám, takže konkurence byla opravdu velká. Příběhy z knížky ve školní družině předčítali vychovatelé a žáci pak vytvořili společný obrázek nebo vybrali jeden za oddělení školní družiny.

První místo získal obrázek představující „koloběh vody v přírodě“, ztvárněný voskovou technikou s velmi dobrou kompozicí. „Autoři se vypořádali s tématem po svém, s použitím abstraktna,“ uvedl porotce a umělecký malíř Městského divadla Zlín, Zdeněk Eliáš a dodává: „Divák musí v obrázku hledat, co kam vede. Je to odvážné a bezprostřední.“ Školní družina (2.odd.) ze ZŠ Melantrichova  Prostějov vyhrála výlet pro celý kolektiv školní družiny. Po krátkém pondělním hlasování si zvolili výlet do VIDA! Moravian Science Centre Brno a společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. jim zaplatí cestu a vstupné.

Druhé místo obsadila školní družina ZŠ Dlouhá Loučka s obrázkem „koloběhu vody ve městě“, kdy se podařilo téma pěkně propojit s vlastním prostředím a bydlištěm. Dílo zobrazuje obec Dlouhá Loučka, s jejím tokem Oslavou a vedlejší vískou Haukovice a Křivá a napojení na vodojem Šibeník Uničov.

Třetí místo získal „komiks koloběhu vody“ školní družiny třídy 2.C ZŠ a MŠ Jana Železného  Prostějov, paní vychovatelky Jílkové. „Je to vlastní pojetí koloběhu vody – čisté a technické při zachování dětské tvorby a fantazie,“ uvedla porotkyně Eva Šviráková, kancléřka Fakulty multimediálních komunikací, UTB ve Zlíně. Druhé a třetí místo jako cenu získávají kvalitní výtvarné potřeby pro celý kolektiv školní družiny.

Porota udělila i cenu za „ztvárnění živé přírody“ školní družině ZŠ a MŠ Šanov u Slavičína. „Jedná se o regulérní dětskou malbu živé přírody, je to velmi čisté a dobré,“ uvedl porotce Eliáš. Další cenu za „koláž“ získalo 4. odd. školní družiny ZŠ a MŠ A. Štěpánka Dolany u Olomouce. A „zvláštní cenu poroty“ získala Lucie Sodomková, z 1.C ze ZŠ Okružní Zlín ze 3. odd. školní družiny, která ve svém věku nakreslila obrázek bojující o první místo v soutěži 2. a 3. tříd. I tito ocenění obdrží od pořadatele společnosti MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. věcné ceny menší balíček výtvarných potřeb.

Naše voda, foto: (vítězný obrázek ZS Melantrichova Prostejov II.odd) – MOVO, další práce dětí na www.smv.cz

12.4.2017 9.51, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství, Prevence povodní, voda v krajině, Vodovody a kanalizace

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

NS U MLEJNANS U MLEJNA
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Květen 2019>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2