24. 5. 2020

Vyšší Brod bude příští víkend hostit amatéry i profíky v raftingu

O víkendu 19 až 20. dubna se uskuteční na Vltavě ve Vyšším Brodu Mistrovství České republiky a Český pohár v raftingu. Informuje o tom vodácký server raft.cz s tím, že své síly mohou v závodech změřit i neregistrovaní vodáci.

„Závody na raftech jsou otevřeny pro všechny, kteří si chtějí změřit své síly a schopnosti s mistry světa nebo jenom se svými kamarády,” vysvětluje předseda Rady raftingu SVOČR Libor Polák. “Žádný jiný sport nenabídne rekreačním závodníkům možnost zajet si stejný závod a stejnou trať, jako ti nejlepší včetně úřadujících mistrů světa a Evropy.” Čtyřčlenné posádky potřebují pouze vlastní člun, vesty, helmy a pádla. Na místě se zaprezentují, dostanou startovní číslo a mohou závodit. “Pokud se sejde více než šest neregistrovaných posádek, odmění pořadatel nejrychlejší posádky také v této “open” kategorii pro veřejnost,” slibuje Polák.

Trať na Vltavě pod Vyšším Brodem je ideální místem pro otestování vodáckých schopností. “Je to příjemně tekoucí voda, kterou většina českých vodáků dobře zná. Nejsou zde žádné záludnosti. Na druhou stranu bude asi řada vodáků překvapena, že jet delší úsek na raftu v tempu a držet při tom optimální stopu není až tak snadné, jak to může na první pohled vypadat.” Právě přeceňování vodáckých schopností je častým jmenovatelem tragických událostí na řekách. Raftové závody tak mohou působit i jako vhodná prevence před riskantním hazardem na jezech či sjíždění rozvodněných řek. “Vodák najednou vidí, že i taková zdánlivá banalita jako jízda rovně nebo vyhnutí se překážce vyžaduje souhru celé posádky a znalosti základních záběrů a čtení vody,” dodává Polák. “A když to vodáci zjistí na závodech, tak je to mnohem bezpečnější, než za asistence hasičů nebo pohřební služby někde na nebezpečném jezu.”

Start Českého poháru v raftingu bude v kempu ve Vyšším Brodě, cíl v kempu U tří veverek. Prezentace závodníků a výdej startovních čísel se uskuteční mezi 9 a 10 hodinou v půjčovně lodí „rafting Vltava“ – Petr Putzer na levém břehu u silničního mostu ve Vyšším Brodě. Startovné činí 300 na posádku. Start závodu bude ve 12 hodin. Kontakt na pořadatele je Martin.Prochaz~seznam.cz.

Zdroj: www.raft.cz, foto raft.cz – Jan Homolka

10.4.2014 15.25, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

OKOLÍ VĚŽICKÉHO RYBNÍKAOKOLÍ VĚŽICKÉHO RYBNÍKA
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Květen 2020>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31