6. 6. 2020

Výroba vody z atmosféry

První společnost vyrábějící vodu z atmosféry se stane partnerem Fóra OSN pro vědu, politiku a podnikání v oblasti životního prostředí. Informuje o tom komerční zpravodajství PROTEXT.

K realizaci skvělé vize „Země bez znečištění” uspořádal Program OSN pro životní prostředí (UNEP) ve dnech 4. – 6. prosince 3. zasedání OSN v Nairobi v Keni. Jakožto nejvyššího rozhodovacího orgánu na světě na poli životního prostředí se shromáždění zúčastnilo více než 4000 hlav států, ministrů, vedoucích firem, představitelů OSN a zástupců občanské společnosti. Společnost Heaven Springs Dynasty Harvest Group se sídlem v Hongkongu byla první společností zabývající se vodními zdroji, která byla pozvána jako zakládající člen řídicího výboru a partner fóra OSN na téma životního prostředí. Fóru spolupředsedal pan Miroslav Lajak, předseda Valného shromáždění OSN, a pan Edgar Gutierrez Espeleta, předseda Shromáždění OSN pro životní prostředí.

Delegaci, která se této události zúčastnila, včetně Dr. Stanleyho Leunga, viceprezidenta, Dr. Johnnyho Ipa, viceprezidenta a pana Kit Yena, asistenta prezidenta skupiny, vedl Dato Sri Prof Ng Tat Yung, zakladatel společnosti Dynasty Harvest Group. Jakožto světový průkopník a vůdčí společnost v oblasti atmosférické výroby vody má společnost Heaven Springs Dynasty Harvest Group více než 80 mezinárodních patentů v rámci systému WIPO PCT ve 152 zemích a regionech. Je zaměřena na poskytování udržitelné bezpečné pitné vody díky přední světové technologii.

Pan Miroslav Lajak, předseda Valného shromáždění OSN, navštívil stánek společnosti Heaven Springs Dynasty Harvest poté, co zahájil plenární zasedání výstavy udržitelných inovací UNEA Sustainable Innovation Expo a byl hluboce překvapen technologickým průlomem: „Nemohu tomu uvěřit! Gratuluji!” Tento stánek navíc navštívilo během shromáždění více než 30 ministrů a velvyslanců. Většina z nich byla velice překvapena touto novou technologií generování vodní páry a uvedla, že je to efektivní řešení problémů nedostatku vody a znečištění světa.

K dosažení velké vize lidstva „kdekoli je vzduch, je bezpečná pitná voda” společnost Heaven Springs Dynasty Harvest Group společně s dalšími nevládními organizacemi iniciovala „Alianci pro rozvoj atmosférických vod” a vyzvala k účasti a podpoře různé země, aby investovaly, spolupracovaly a rozvíjeli průmysl výroby atmosférické vody.

Více informací naleznete na webových stránkách: http://en.heavensprings.com.

Zdroj: PROTEXT, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

14.12.2017 15.12, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VN JEŽKOVECVN JEŽKOVEC
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Červen 2020>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5