21. 5. 2019

Výlovy rybníků 2014: Kdy se budou lovit královéhradecké rybníky

Výlovy některých rybníků obhospodařovaných Městskými lesy Hradec Králové se budou i letos konat v sobotu, aby si jejich atmosféru mohla vychutnat také veřejnost, především rodiny s dětmi.

U takových výlovů nebude chybět ani prodej čerstvě vylovených ryb přímo na hrázi. Naší vodě to oznámila to mluvčí města Magdalena Vlčková.

Hradečtí lesníci navážou na loňské výlovy rybníků s tržními rybami, které se kvůli přání veřejnosti poprvé konaly i v sobotu. „Vloni se nám to osvědčilo a lidé se na výlovy chodili dívat a zároveň si mohli koupit čerstvou rybu. Letos to bude podobné, výlovy se budou konat v pátek a v sobotu. Pátek bude patřit především násadovým rybám a sobota výlovům rybníků s tržními rybami a jejich prodejem přímo na hrázi,“ uvedl ředitel Městských lesů Hradec Králové Milan Zerzán.

První výlov lesníci plánují na 24. října, kdy se pustí do rybníka Roudnička, 1. listopadu přijde na řadu nedaleký Datlík, 7. listopadu Cikán, 14. listopadu Plachta a 21. listopadu Jáma. Vrchol výlovů nastane 29. listopadu, kdy své šupinaté bohatství vydá rybník Výskyt v novohrádeckých lesích. Koupit rybu si lidé budou moci při výlovech Roudničky, Cikána, Datlíku a Výskytu. Zatímco u rybníků Roudnička a Cikán budou ryby k dostání na sádkách, na Datlíku a Výskytu přímo na hrázi.

Výlov na podzim čeká i rybník Biřička, jeho datum však zatím není známo. Záleží na termínu plánované opravy systému regulace vody v Biřičce, který je v havarijním stavu. Rybník sice prošel před čtyřmi lety rekonstrukcí, ale požerák, tedy objekt, kterým se reguluje výška hladiny, zůstal původní z roku 1929. „Opravu bychom rádi zahájili v listopadu, a jelikož se musí samozřejmě provést při vypuštění vody, tak rybník, ve kterém jsou i hodně velcí kapři, současně vylovíme,“ řekl Zerzán.

Tržní ryby skončí po výlovu na sádkách, kde počkají na vánoční prodej. Městské lesy na letošní předvánoční trh připraví zhruba sedm tun ryb, přičemž drtivou většinu budou tvořit kapři. Doplňkových ryb v podobě štik, sumců a amurů bude málo, jen 100 až 200 kilogramů. Zhruba týden před svátky otevřou hradečtí lesníci tři prodejní místa s rybami, kromě hájoven Datlík a Zelený sloupek bude možné šupináče z hradeckých lesních rybníků pořídit také u stánku v areálu někdejší radnice číslo popisné 1 na Velkém náměstí. Ceny ryb by měly zůstat na loňské úrovni.

Naše voda

9.10.2014 12.50, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VODNÍ NÁDRŽ ROZKOŠVODNÍ NÁDRŽ ROZKOŠ
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Květen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2