20. 7. 2019

Vodohospodáři radili návštěvníkům Stavebního veletrhu

Se stovkami otázek přicházeli návštěvníci do letos poprvé otevřeného poradenské centra s názvem Vodovody, kanalizace a legislativa na Stavebním veletrhu v Brně. Rady v něm poskytovali odborníci z VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI, a.s. (VAS).

Odborné odpovědi poskytovali podle vedoucí marketingu a komunikace VAS Ivy Šebkové návštěvníkům nejen odborníci z VAS, ale také zástupci vodoprávního úřadu či Brněnských vodáren a kanalizací, a.s. Denně toto poradenské centrum navštívily desítky zájemců. Někteří z nich potřebovali poradit s tím, jak napojit stavební pozemky na vodovod a kanalizaci, jiní se ptali, jak řešit situaci, když v obci kanalizace není nebo není přivedena na hranici pozemku. Další lidé chtěli poradit s možností dvou rozvodů v domě jednoho s pitnou vodou a druhého s užitkovou vodou. Lidé se ptali také na variantu  snížení stočného, pokud zalévají svoje pozemky. Na konzultace se také zastavili někteří projektanti, obzvlášť pokud řešili v rámci projektu atypickou situaci.

Součástí prezentace VAS bylo také představení činnosti vodohospodářských laboratoří. Přímo na místě si lidé mohli prohlédnout a vyzkoušet fungování přístroje na měření pH vody a taktéž speciální přístroj určený k měření množství chloru jak v pitné, tak například i v bazénové vodě. Dozvěděli se, jaké přísné normy musí splňovat pitná voda, co vše se u ní kontroluje a kde všude. Řada lidí přišla také s dotazy ke kvalitě vody v jejich bazénech u domů. „Návštěvníci měli možnost odnést si z našeho stánku nabídku služeb naší společnosti či některé výtisky elektronického letáku e-Kapka, kde byly některé jejich dotazy již zodpovězeny,“ uvedla Šebková.

Zřízení poradenského centra zaměřeného na oblast zásobování pitnou vodou rodinných domů, bytů a zahrad iniciovalo vedení Stavebních veletrhů Brno v souvislosti s aktuální problematikou dlouhodobého nedostatku vody. V centru pozornosti byly ale také studny – od legislativy, stavby, provozu, ale i další otázky související s napojením budov na vodovod, kanalizaci nebo nakládání se srážkovou vodou.

„Kromě poradenského centra měla naše společnost možnost prezentovat v rámci Stavebního veletrhu ještě na stánku občanského sdružení Přijdu včas. Toto sdružení si již několik let klade za cíl podpořit bezpečí dětí na dětských hřištích. A to instalací speciálních hodin. Ty mají dítě upozornit na to, že je čas jít domů. Jsou také vybaveny speciálními hlásiči pro případ nouze, úrazu nebo jiného nebezpečí. Jedny z těchto hodin pomohla zřídit v Jihlavě na dětském hřišti také jihlavská divize VAS. Za tuto aktivitu bude po celou dobu uvnitř ciferníku umístěno logo naší společnosti. A právě tyto konkrétní hodiny byly přímo na stánku občanského sdružení k vidění,“ informovala Šebková.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

27.4.2016 10.35, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

ZAHÁJENÍ ÚPRAV ZDYMADLA HOŘÍNZAHÁJENÍ ÚPRAV ZDYMADLA HOŘÍN
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Červenec 2019 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4