18. 8. 2019

Vodohospodáři nabízejí pomoc při napouštění bazénů

Středočeské vodárny, a. s. (SVAS) nabízejí na objednávku dodávky vodu do bazénu pomocí přistavené cisterny, což je prevence problémů při napouštění bazénů pomocí domovní přípojky. Upozornila na to dnes mluvčí SVAS Lenka Kozlová.

„V současné době vyřizujeme v průměru až čtyři objednávky denně na dopravu vody cisternou do venkovních bazénů. Počet vyřízených objednávek samozřejmě záleží na vzdálenosti a množství požadované vody,“ uvedl Marek Holubovský, vedoucí střediska vodovod Kladno. „Snažíme se vyjít vstříc svým zákazníkům a vyřizujeme objednávky dle jejich přání – a to i v odpoledních hodinách či o víkendu na předem sjednanou dobu,“ upřesnil Holubovský. „Více než 100 stálých zákazníků každoročně využívá našich služeb na dopravu vody cisternou k naplnění domovních bazénů,“ řekl na závěr Holubovský.

Jen v loňském roce spokojila společnost SVAS na 250 zákazníků, kteří projevili zájem doplnit vodu do bazénu cisternou, a v letošním roce tuto službu využilo již 140 vlastníků domovních bazénů. „Naše společnost rovněž pomáhá těm majitelům domovních studní, kteří pociťují nedostatek pitné vody ve své zdroji. V roce 2015 jsme deseti zájemcům naplnili domovní studnu a v letošním roce zatím projevil zájem jeden zákazník z Unhoště,“ uvedla Kozlová.

„Pokud si zákazník zvolí plnění bazénů prostřednictvím cisteren, je to výhodné zejména tím, že odpadá zdlouhavé plnění standardní vodovodní přípojkou, která na takto velký odběr není dimenzována a eliminují se problémy s tlakem a příp. zákalem,“ vysvětluje provozní ředitel SVAS Bc. Pavel Pobříslo. „Pokud přesto majitelé venkovních bazénů zvolí doplnění vody přípojkou, musí počítat s tím, že nárazové odběry pitné vody, zapříčiněné napouštěním bazénů, způsobují zásadní zvýšení rychlosti proudění pitné vody v potrubí. Důsledkem může být překročení limitních hodnot průtoku a s tím spojené problémy, jako je krátkodobé zvýšení koncentrace železa v pitné vodě. I když tento zákal nemá vliv na kvalitu pitné vody, jsou tím ovlivněny její senzorické vlastnosti a zákazníci si pak mohou na tento jev stěžovat,“ vysvětluje Pobříslo. „Dalším problémem spojeným s napouštěním bazénů ve špičce může být v některých lokalitách pokles tlaku ve vodovodním řadu, který se pak negativně projeví i u dalších odběratelů.“

Přistavení cisterny je však služba placená, aktuální ceník je zákazníkům k dispozici na webových stránkách www.svas.cz, případně jej rády sdělí operátorky Call centra společnosti po zavolání na 840 121 121.

V případě, že se bude domovní bazén doplňovat prostřednictvím vodovodní přípojky, doporučujeme bazén napouštět velmi pomalu a mimo špičku. Tím se předejde k zakalení vody způsobené zvýšenou rychlostí proudění pitné vody v potrubí a problémům s dodávkou vody. Doporučujeme napouštění bazénů předem konzultovat se zaměstnanci centrálního dispečinku na tel. čísle 312 812 108 – 109, kde budou předem upozorněni na nadměrný odběr.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

 

 

 

23.5.2016 13.49, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

CHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCECHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCE
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Srpen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1