8. 7. 2020

Vodohospodáři mají zatím povodně pod kontrolou

Středočeští vodohospodáři v působnosti 1. SčV.a.s. v současné době neregistrují žádné větší problémy v souvislosti s probíhajícími povodněmi. Uvedla to dnes mluvčí společnosti Kristina Blaszczyková.

Veškeré zdroje pitné vody a úpravny vod jsou podle ní pod zvýšenou kontrolou. Menší problém se objevil na Úpravně vody Hvězdička v Příbrami, kde došlo k razantnímu zhoršení kvality přitékající vody z vodárenské nádrže Octárna. Situaci vyřešili technologové 1.S.čV okamžitou úpravou režimu jejího provozu (snížením výkonu, vyšší dávkou chemikálií, vyšší četností praní filtrů).

„V Českém Brodě jsme přechodně odstavili některé vodní zdroje z důvodu zatopení ovládacích šachet. Voda zde však postupně opadá a vodní zdroje se nám daří zprovozňovat,“ uvedla Blaszczyková. I proto nehrozí v souvislosti s povodněmi zatím v žádné z provozovaných lokalit omezení dodávek pitné vody. Na větších čistírnách odpadních vod (Příbram, Český Brod) došlo k jejich mírnému vyplavení, ale bez jakéhokoliv  dopadu na proces čištění odpadních vod.

Například ČOV Příbram nemá v současné době v souvislosti s povodněmi významnější problémy. Rozvodněný Příbramský potok k ní zatím nedosahuje a před zaplavením z kanalizace je chráněna díky odlehčení.  V současné době kanalizací přitéká k čistírně přes 1500 l/s. Do první části čistírny, kde je voda mechanicky čištěna, natéká maximální možné množství 540 l/s. Vše nad toto množství odtéká do recipientu, přes výše zmíněná odlehčení. Průměrné přitékající množství odpadních vod v období bez výraznějších srážek se pohybuje okolo 120 l/s.

„Vedení naší společnosti úzce spolupracuje s krizovým štábem města. Celou povodňovou situaci na úpravnách vod včetně zdrojů pitné vody i na čistírnách odpadních vod nepřetržitě monitorujeme,“ řekla Blaszczyková. „Podle aktuálních předpovědí, kdy má intenzita srážek ustávat, nepředpokládáme, že by došlo k závažným změnám. Nicméně v případě jakéhokoliv negativního vývoje situace budeme veřejnost včas informovat,“ dodala.

V případě zjištění zhoršení kvality pitné vody  mohou odběratelé předat informace na zákaznické lince 840 111 322

Naše voda

 

3.6.2013 13.39, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace, Přehrady a vodní díla

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

RAŠELINIŠTĚ PERNINKRAŠELINIŠTĚ PERNINK
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Červenec 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2