6. 8. 2020

Vodohospodáři investují do infrastruktury v Bohumíně 50 milionů

Společnost Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava (SmVaK) letos investuje do modernizace vodohospodářské infrastruktury v Bohumíně na Karvinsku více než 50 milionů korun. Největší stavby se týkají vodovodní i kanalizační sítě v Blatné ulici v části Skřečoň a budou stát 20 milionů korun. ČTK to řekl mluvčí SmVaK Marek Síbrt.

“Kromě vodovodní a kanalizační sítě bude rekonstruována například kanalizační čerpací stanice, finance poplynou také do technologií v místní čistírně odpadních vod,” uvedl Síbrt. Některé stavby budou dokončeny ještě letos, některé přejdou do další stavební sezony.

V Blatné ulici ve Skřečoni vodohospodáři vymění více než 600 metrů litinového vodovodního řadu z počátku 70. let minulého století, na němž přibývá poruch. Nahradí ho novým potrubím z vysokohustotního polyetylenu. Náklady dosáhnou téměř 4,5 milionu korun a hotovo by mělo být do konce roku, stejně jako výměna kanalizačního potrubí téměř za 16 milionů korun. Kanalizační potrubí po letech provozu vykazuje známky koroze a opotřebení a zaplavují ho balastní vody a zemina. “Vyměníme zhruba 590 metrů stávajícího betonového potrubí, ale také patnáct revizních šachet. Zároveň zrekonstruujeme 56 kanalizačních přípojek v celkové délce 150 metrů s domovními revizními šachtami, které se nacházejí na veřejném prostranství,” uvedl ředitel kanalizací SmVaK Jan Tlolka.

Vodohospodáři budou pracovat také v části Záblatí. V ulicích Sokolská, Bezručova a Na Pískách za více než 11 milionů korun vymění 1,8 kilometru vodovodních řadů z přelomu 60. a 70. let minulého století. Při vysokých odběrech je tam nedostatečný tlak a omezená kapacita sítě.

“Výměna potrubí navíc díky lepším tlakovým a průtokovým poměrům umožní napojení nových odběratelů v souvislosti s koncepcí rozvojových ploch určených pro výstavbu obytných domů, jak plánuje město Bohumín,” uvedl generální ředitel SmVaK Anatol Pšenička. Stavba začne letos a pokračovat bude příští rok.

V Revoluční ulici v Záblatí se bude opravovat také kanalizace. Je opotřebená, rezaví a zatěžují ji balastní vody a pozvolné naplavování zeminy. “Modernizováno bude 235 metrů kanalizace, přepojeno 12 kanalizačních přípojek a sedm uličních vpustí, rekonstruováno deset revizních šachet. Náklady přesáhnou šest milionů korun. Hotovo bude ke konci října,” uvedl Tlolka.

SmVaK jsou jednou z největších vodohospodářských firem v zemi. Dodávají vodu více než milionu lidí hlavně na Frýdecko-Místecku, Karvinsku, Novojičínsku a Opavsku.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto Naše voda

29.7.2018 14.35, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

MYSLIVECKÝ RYBNÍK, KornaticeMYSLIVECKÝ RYBNÍK, Kornatice
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Květen 2019>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2