30. 5. 2020

Vodohospodáři v Hradci Králové slavili 10 let úspěšné spolupráce

V Hradci Králové proběhlo ve čtvrtek 8. října setkání akcionářů, pracovníků a partnerů obou společností při příležitosti 10 let spolupráce. Jak přitom uvedl předseda představenstva společnosti Vodovody a kanalizace Hradec Králové František Barák, šlo a jde o spolupráci úspěšnou.

Před deseti lety rozhodli vlastníci hradecké vodárenské společnosti o jejím rozdělení na část vlastnickou a provozní. Provozovatelem, tedy tím, kdo zajišťuje vodárenské služby, vyrábí a dodává pitnou vodu, následně ji odkanalizuje a čistí, se stala společnost Královéhradecká provozní, a.s., jejímž většinovým vlastníkem je skupina VEOLIA, a třetinovým akcionářem společnost Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a.s., která je vlastníkem vodárenské infrastruktury, zajišťuje její obnovu a rozvoj.

Primátor Hradce Králové Zdeněk Fink, zástupce největšího akcionáře společnosti Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a.s., na setkání ocenil dobrou spolupráci společností, jejímž výsledkem jsou dobré vodárenské služby pro 160 000 obyvatel. „Deset let spolupráce a působení těchto společností prokázalo, že to bylo dobré rozhodnutí. Máme za sebou třetinu doby, na kterou byla spolupráce dohodnuta.  Jsem rád, že dosavadní společné působení obou společností vedlo ke kvalitním vodárenským službám bez mimořádných událostí, které jsme všichni v hradeckém regionu v uplynulých deseti letech užívali. Podařilo se nám úspěšně zrekonstruovat čistírny odpadních vod v Chlumci nad Cidlinou, Novém Bydžově a v Hradci Králové. Postavili jsme a opravili kilometry kanalizačních sítí, vybudovali několik významných retenčních stok, významně jsme posílili zásobení vodovodní sítě v Třebechovicích pod Orebem, vystavěli jsme novou splaškovou kanalizaci a napojili části Rusek a Pouchov na centrální čističku, zmodernizovali jsme úpravnu na řece Orlici v Hradci Králové. Před několika dny jsme dostavěli kanalizační přivaděč z Předměřic nad Labem přes Plotiště na čistírnu v Hradci Králové. Výrazně jsme zabezpečili vodárenské objekty, významně jsme snížili ztráty vody,“ uvedl primátor.

Na financování obnovy a rozvoje vodárenského majetku investovala společnost Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a.s. v posledních deseti letech téměř 2 miliardy korun. Skupina VEOLIA poskytla této společnosti a.s. formou předplaceného nájemného 282 milionů korun.

Naše voda, ilustrační foto (ČOV Hradec Králové) Naše voda – Nina Havlová

9.10.2015 10.10, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

NOVÝ MOST PŘES LABENOVÝ MOST PŘES LABE
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Květen 2020>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31