20. 2. 2019

5.12.2018 12.40, Rubrika: Statistiky a kauzy

Vodohospodáři chtějí jednat s vedením obce Nové Heřminovy

Vodohospodáři ze státního podniku Povodí Odry navrhují zastupitelům obce Nové Heřminovy zasednout u kulatého stolu a jednat. Uvedla to dnes mluvčí Povodí Odry Šárka Vlčková.

To byl důvod, proč generální ředitel státního podniku Povodí Odry požádal starostu obce Nové Heřminovy a všechny členy zastupitelstva obce o možnost vystoupení na prosincovém jednání zastupitelstva obce, aby mimo jiné zastupitele upozornil také na zákonnou povinnost uvést do souladu územní plán obce Nové Heřminovy s územně plánovací dokumentací vydanou krajem a schválenou politikou územního rozvoje. „Považovali bychom to za začátek věcného dialogu, který by mezi zástupci státního podniku Povodí Odry a zastupiteli obce Nové Heřminovy pokračoval v následujícím období. Naší představou jsou společná setkání u kulatého stolu, na kterých bychom postupnými kroky mohli odstraňovat některá nedorozumění a odpovědět na konkrétní dotazy,“ napsal v dopise adresovaný všem zastupitelům Nových Heřminov generální ředitel státního podniku Povodí Odry Jiří Pagáč.

V rámci svého vystoupení generální ředitel Povodí Odry seznámí zastupitelstvo Nových Heřminov s přípravou i aktuálním stavem prováděných prací na protipovodňové ochraně obyvatel žijících kolem horního toku řeky Opavy a současně požádá všechny zastupitele o navázání verbální komunikace, která může být prospěšná pro obě strany. „Chtěl bych přítomné zastupitele upozornit také na zákonnou povinnost uvést do souladu územní plán obce Nové Heřminovy s územně plánovací dokumentací vydanou krajem a schválenou politikou územního rozvoje. Z veřejně dostupných zdrojů je zřejmé, že současný územní plán obce Nové Heřminovy nabyl účinnosti již v roce 1996 a v současné době je zjevně v rozporu s platnými zásadami územního rozvoje Moravskoslezského kraje“, cituje Jiří Pagáč ze své písemné výzvy k obci Nové Heřminovy.

Naše voda, ilustrační foto (Nové Heřminovy – místo demolice prvního domu) Naše voda – Nina Havlová

5.12.2018 12.40, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Statistiky a kauzy, Hlavní zprávy

Aktuality

Vodlesa

Kalendář Akcí

<< Únor 2019 >>
PÚSČPSN
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Fotoblog

více >

RYBNÍKY V OBOŘE SLAVICE - CHKO ŽELEZNÁ HORARYBNÍKY V OBOŘE SLAVICE - CHKO ŽELEZNÁ HORA
Foto: Nina Havlová

Video dne

více >