22. 4. 2019

Vodní nádrž Čerťák se musí vypustit

Státní podnik Lesy České republiky bude od poloviny září opravovat výpust na vodní nádrži Čerťák v Novém Jičíně. Připomíná to Novojičínský deník.

Lesy ČR budou měnit technologickou část spodní výpusti vypouštěcího zařízení. „Lesy České republiky nám jako vodoprávnímu úřadu oznámily, že budou po skončení koupací sezony vypouštět a opravovat nádrž Čerťák. Budou měnit šoupě u spodní výpusti a nevylučují ani další následné práce. Předpokládá se, že záchovné práce budou dlouhodobějšího charakteru. Rybáři budou muset odlovit ryby, přemístit se budou muset i případně nalezené škeble, protože na rozdíl od situace před několika lety, kdy byla nádrž z podobných důvodů vypuštěna jen částečně, vyžadují nynější opravy vypuštění úplné,“ vysvětlila Eva Bártková z odboru životního prostředí novojičínské radnice.

Státní podnik definuje plánované práce jako „výměnu šoupěte spodní výpusti“. Co všechno bude ale nakonec zapotřebí na Čerťáku opravit, zjistí jejich specialisté, až když bude voda z nádrže pryč. „Další údržbové práce budou vycházet z výše zmíněného posouzení stavu nádrže po jejím vypuštění,“ potvrdila Deníku Eva Jouklová, tisková mluvčí Lesů ČR.

Samotnému vypuštění nádrže bude ale předcházet výlov, který zajistí příští měsíc místní organizace Českého rybářského svazu. Předpokládané náklady letošních údržbových prací jsou podle Evy Jouklové vykalkulované na částku 250 tisíc korun. „V tuto chvíli jsou plánovány pouze udržovací práce, předpokládá se, že všechny parametry nádrže zůstanou stejné,“ dodala.

Zdroj: Novojičínský deník, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

28.8.2017 11.02, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství, Prevence povodní, voda v krajině, Přehrady a vodní díla

Aktuality

VRACÍME VODU LESU

Kalendář Akcí

<< Duben 2019 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Fotoblog

více >

HŘENSKO - EDMUNDOVA SOUTĚSKAHŘENSKO - EDMUNDOVA SOUTĚSKA
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >