4. 6. 2020

Vodárenská soustava Holicka se rozšířila o více než 20 km nových vodovodů

Projekt „Skupinový vodovod Holicko“, jehož slavnostní ukončení proběhlo ve čtvrtek 26. listopadu 2015 na vodojemu Koudelka u Holic, zlepší zásobování pitnou vodou pro oblast Holicka. Uvedl to PR manager společnosti VCES, a.s., Vladimír Ujec.

„V posledním období se v celé oblasti Holicka začala projevovat nedostatečná kapacita stávajících místních zdrojů pitné vody a to až do té míry, že bylo nutné vodu dovážet,“ řekl při slavnostním zakončení místopředseda představenstva společnosti Vodovody a kanalizace Pardubice, a.s. Ladislav Effenberk.

Náklady na realizaci projektu Skupinový vodovod Holicko podle něj dosáhly 189 milionů korun bez DPH. Částkou 97 milionů korun přispěl Státní fond životního prostředí prostřednictvím Operačního programu Životní prostředí, zbývající část pak uhradily Vodovody a kanalizace Pardubice ze svého rozpočtu.

V průběhu necelých patnácti měsíců bylo vybudováno 17,35 km nových vodovodů, rekonstrukcí prošlo dalších 3,41 km a byly postaveny 4 nové čerpací stanice. „Stavební práce probíhaly v katastrech obcí Černá za Bory, Dašice, Zminný, Prachovice u Dašic, Dolní Roveň, Horní Roveň, Ostřetín, Holice v Čechách a Horní Jelení,“ přiblížil rozsah prací Josef Fedák, ředitel společnosti Vodovody a kanalizace Pardubice, a.s. „Nyní tak má přístup ke kvalitní pitné vodě více než 11 tisíc obyvatel Holicka,“ řekl Fedák.

Projektovou dokumentaci připravila společnost MULTIAQUA s.r.o. Zpracování žádosti zajistila společnost Dabona s.r.o. Realizací projektu bylo pověřeno sdružení firem VCES a.s. – KVIS Pardubice a.s. – IMOS Brno, a.s.

Společnost Vodovody a kanalizace Pardubice, a.s., která je provozovatelem vodárenské a kanalizační soustavy v Pardubickém regionu, připravuje pro následující období hned několik projektů, které by měly zlepšit jak zásobování pitnou vodou, tak i likvidaci odpadních vod. K nejvýznamnějším připravovaným projektům patří Skupinový vodovod Holicko II, Kanalizace Lhota – Škudly, Kanalizace Zminný či intenzifikace úpravny vody Mokošín.

Naše voda, foto slavnostní přestřižení pásky: VCES, a.s.

 

26.11.2015 18.37, Rubrika: Nápoje a voda v potravinách, Voda a naše peněženka, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VN JEŽKOVECVN JEŽKOVEC
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Červen 2020>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5