18. 10. 2018

VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST slavila Světový den vody i s rybáři

Vodohospodáři z jižní Moravy a kraje Vysočina si letos připomenuli Světový den vody v Kurdějově na Hustopečsku. Inforrmovala o tom vedoucí marketingu a komunikace VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI, a.s., Iva Šebková s tím, že finanční pozdrav poslali také lidem s těžkým zdravotním postižením do Diakonie.

Součástí oslav byly také odborné exkurze do tří zajímavých míst v okolí. První z nich směřovala k poldru Soutok v oblasti soutoku řek Moravy a Dyje. Zaměřena byla na význam a funkci tohoto poldru. Další skupina pak směřovala do areálu rybníkářství Pohořelice, a.s., Velký Dvůr. Při exkurzi s výkladem se při ní přítomní dozvěděli zajímavosti nejen z historie a současnosti chovu ryb na jihu Moravy, ale také o tom, že Pohořelický kapr má od roku 2007 chráněné označení původu udělené Evropskou komisí. Tato značka zákazníkům garantuje, že se k nim na stůl dostane ryba ve vysoké kvalitě. Ryby jsou chovány v přirozeném prostředí a přikrmovány pouze obilovinami z místních zdrojů, takže konzument si může být jist, že dostává bioprodukt. Kdo si nevybral ani z jedné z exkurzí do vzdálenějších míst, mohl se vydat na komentovanou prohlídku podzemních chodeb vedoucích pod obcí Kurdějov.

Odpolední program se odehrál pod taktovkou českého herce Tomáše Matonohy, který kladl řadu otázek hostům diskuse, kterými byli generální ředitel VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI, a.s., Lubomír Gloc, generální ředitel Povodí Moravy Jan Hodovský  a ředitel Brněnských vodáren a kanalizací, a.s., Ladislav Haška.  Odborná debata se dotkla tématu udržitelného rozvoje, toho, co jednotlivé společnosti v této oblasti dělají, jaké problémy v oblasti vodohospodářství ředitelé největších společností na jihu Moravy vnímají či toho, do jakých oblastí v současné době směřují investice.

Součástí oslav Světového dne vody byla také tombola, jejíž výtěžek byl věnován na dobročinné účely. Přítomní, kteří si v průběhu celého dne nakoupili losy, tak poslali finanční pozdrav ve výši 18 550,- Kč postiženým z Diakonie ČCE – střediska Betlém v Kloboukách u Brna. Šek převzala ještě týž den z rukou generálního ředitele Povodí Moravy Hodovského zástupkyně této organizace.

Naše voda, ilustrační foto rybníkářství Pohořelice – Věstonická nádrž

24.3.2015 17.48, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Kalendář

<< Říjen 2018 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fotoblog

více >

KŘEST KNÍŽKYKŘEST KNÍŽKY
Autor: Nina Havlová

Video dne

více >