26. 8. 2019

Voda z kohoutku je v severních Čechách stále pitná

Dodávaná voda z hlavních zásobních vodovodních řadů na severu Čech je pitná. Zdůraznila to dnes ředitelka komunikace společnosti Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. (SčVK)  Iveta Kardianová s tím, že společnost dodává po celou dobu povodní kvalitní pitnou vodu.

Obyvatelé měst Děčín, Ústí nad Labem, Litoměřice, Teplice a dalších v celém Ústeckém kraji, se nemusejí obávat o kvalitu pitné vody dodávané do jejich domácností. Znečištěna jsou pouze lokální prameniště, a to v níže vyjmenovaných obcích.

V okrese Ústí nad Labem se jedná o obce Malečov, Březí – Pohoří a část Kojetic. V okrese Děčín jsou to obce Víska pod Lesy, Starý Šachov a Jílové – Rybníček. Na Litoměřicku je nevhodná kvalita vody v obcích: Kotelice, Horní Vysoké, Levín, Leská a prameniště Mentaurov. V okrese Teplice jsou to obce Červený Újezd, Tvrdín, Chouč, Mirošovice, Kučlín, Mukov, Mrzlice, Hrobčice, Měrunice a Razice.

Obyvatelé těchto obcí, kteří mají vodu z lokálních pramenišť, jsou informováni o nevhodnosti použití vody ke konzumaci i k osobní hygieně. Náhradní dodávka pitné vody je v těchto obcích zajištěna cisternami. Zaměstnanci společnosti Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. i nadále monitorují situaci a vyhodnocují kvalitu jednotlivých lokálních zdrojů.  Zhoršená kvalita vody je pouze v těchto vyjmenovaných obcích. Ve všech ostatních lokalitách Ústeckého a Libereckého kraje, kde působí společnost SčVK, je do domácností dodávána voda pitná odpovídající ve všech parametrech legislativě.

Zaměstnanci společnosti při avizovaném zvýšení hladiny řek demontovali technologické celky na čistírnách odpadních vod (ČOV) za účelem minimalizace škod a možného urychlení obnovení provozu ČOV po ústupu vody. V současné chvíli jsou ČOV v Hřensku, Děčíně, Ústí nad Labem, Litoměřicích a v Roudnici nad Labem mimo provoz. Povodně si vyžádaly i přerušení provozu na dalších cca 20 menších ČOV a více než 50 čerpacích stanic odpadních vod v rámci provozovaného území SčVK.

Naše voda

 

 

5.6.2013 13.52, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

CHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCECHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCE
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Srpen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1