12. 7. 2020

Voda v Dejvicích není pitná, v oblasti je zvýšený výskyt průjmů

Voda v pražských Dejvicích není pitná. Obyvatele této části o tom informovaly Pražské vodovody a kanalizace a oblast začaly zásobovat vodou z cisteren.

Společnost tak reagovala na informaci o zvýšeném výskytu průjmových onemocnění v Dejvicích a okamžitě zahájila kontrolu kvality pitné vody. ČTK to sdělil mluvčí PVK Tomáš Mrázek. Výsledky kontroly podle něj budou v pondělí. Případné zdravotní problémy, které závadná voda způsobila, podle mluvčích okolních nemocnic nejsou vážné.

Pražská záchranná služba podle mluvčí Jiřiny Ernestové od sobotní noci odvezla do střešovické nemocnice a Motola z této oblasti zhruba 40 pacientů, kteří potřebovali pomoc. Dalším radili po telefonu. Podle Ernestové je nyní nutné dostatečně informovat obyvatele, kteří se například v podvečer vrátí z víkendu.

Několik tisíc letáků po oblasti a do domů rozváží společnost PVK, aktuální informace je možné získat na webu společnosti PVK. Lidé na místě informuje i hygienická služba a městští strážníci, řekl ČTK Mrázek. Registrovaní odběratelé dostali informace esemeskou.

Výraznější nárůst počtu pacientů se zažívacími problémy zaznamenali na pohotovosti v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích. “Jedná se řádově o desítky pacientů, u nichž jsou obdobné příznaky: nevolnost, zvracení, průjem, zvýšená teplota,” sdělila ČTK mluvčí nemocnice Jitka Zinke. Potíže ale neznamenaly pro nemocné vážné ohrožení, pacienti nemuseli být ani hospitalizováni. V motolské nemocnici podle mluvčí Pavlíny Dankové lékaři oproti běžnému provozu ani nezaznamenali nijak výrazný nárůst počtu pacientů s průjmovým onemocněním. Ani zde nebyl nikdo hospitalizován se závažnými příznaky.

Opatření související se špatnou kvalitou vody v Dejvicích se týká 32.000 lidí. Lokalita je ohraničená ulicemi Milady Horákové, U Vorlíků, Na Zátorce, Náměstí pod Kaštany, Wolkerova, Gotthardská, GoetHeho, Za Císařským mlýnem, Papírenská, Jednořadá, Šestidomí, Ve Struhách, Čínská, Terronská, Pod Juliskou, Na Kvintusce, Na Šťáhlavce, Bílá, Božkova, Na Kocínce, Na Kotlářce, Kolejní, Na Vlčovce, Evropská, Gymnasijní, Pevnostní, Generála Píky, Svatovítská, Václavkova a Dejvická.

Obyvatelé Dejvic naposledy loni v srpnu nemohli pít několik dní vodu z vodovodu, protože podle hygieniků obsahovala bakterii E.coli.

Zdroj: ČTK

24.5.2015 17.40, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

NAUČNÁ STEZKA OLŠINANAUČNÁ STEZKA OLŠINA
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Červenec 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2