27. 5. 2020

24.8.2012 17.36, Rubrika: Nápoje a voda v potravinách

Vinařem roku je Znovín Znojmo

Titul MAKRO Vinař roku 2012 získal Znovín Znojmo a.s. se sídlem v Šatově, společnost, která patří ke středně velkým vinařským podnikům u nás. Informoval o tom ředitel soutěže Petr Marek.

Křišťálový pohár pro vítěze od uznávané sklářky Kateřiny Doušové si tak ve čtvrtek 23. srpna večer převzal v pražském Žofíně ředitel společnosti pan Pavel Vajčner. O vítězství Znovína se postarala zejména ledová vína, která dle odborných degustátorů dosahují světových kvalit. Dále je doplnilo jedno polosuché a jedno polosladké bílé víno. Na druhém místě se v uznávané národní soutěži vín umístil dvojnásobný vítěz soutěže pan Josef Valihrach z Krumvíře, třetí místo obsadilo vinařství Proqin s r.o. z Velkých Němčic

Vinaři, kteří se v soutěži umístí na prvních třech místech, mají právo označit láhve ze svého vinařství zlatou, stříbrnou či bronzovou medailí. Do nejužšího finále soutěže se dostaly kolekce vín z osmi vinařství:

Vinařství Josef Valihrach Krumvíř

Vinařství Znovín Znojmo

Vinařství Mikrosvín Mikulov

Vinařství Proqin Velké Němčice

Vinařsví Kolby Pouzdřany

Vinařství Tomáš Krist Milotice

Vinařství Volařík Mikulov

Vinice Svatá Klára – Botanická zahrada hl.m. Prahy

V rámci slavnostního vyhlášení byla kromě prvních třech míst vyhlášena také cena za tradiční a přírodní postupy ve vinařství, kterou získal pan Petr Koráb z Vinařství Koráb. Do Síně slávy českého a moravského vinařství byl uveden pan Jiří Kopeček, který mimo jiné se zasloužil o obnovení tradice svatomartinských vín.

Do letošního desátého ročníku soutěže přihlásili vinaři rekordních 628 vzorků vín, v loňském roce jich bylo přesně o sto méně.Hodnocení vzorků bylo dvoukolové, aby byla zajištěna vyšší objektivita. Odborní degustátoři hodnotili kolekce minimálně pěti druhů vín každého vinařského podniku. Každý přihlášený vinař musel dodat minimálně pět druhů vína po šesti lahvích a to tak, aby každá kolekce obsahovala vína nejméně tří soutěžních kategorií.

Oceněné kolekce vín ze soutěže lze zakoupit od konce srpna ve vinotékách MAKRO, ve speciálních stojanech označených logem soutěže. Reportáž a profily nejúspěšnějších vinařství v soutěži budou připraveny ve specializovaném letáku MAKRO Epikure moravských vín od 12. září.

Soutěž MAKRO Vinař roku je nezávislá soutěž českých a moravských vín, která si klade za cíl hodnotit vinaře či vinařství s ohledem na kvalitu produkovaných vín a je otevřena všem producentům v ČR bez jakéhokoliv omezení. Přihlášky, statut i další informace najdete na www.vinarroku.cz. Loňským vinařem roku se stal Miroslav Volařík z vinařství v Mikulově. Letošním partnerem již10. ročníku akce je společnost MAKRO Cash & Carry ČR. Organizátorem soutěže je Český archív vín – společnost, která zajišťuje servis vín pro gastronomii po celé ČR.

Naše voda

 

24.8.2012 17.36, Rubrika: Nápoje a voda v potravinách

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

OKOLÍ VĚŽICKÉHO RYBNÍKAOKOLÍ VĚŽICKÉHO RYBNÍKA
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Květen 2020>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31