20. 8. 2019

Ve Vysoké Libyni poznáte život pravěkých zemědělců

Dospělí i děti se mohou už tuto sobotu 22. června seznámit s životem na velkostatku rodiny Janků, kde chovají ovce, býky, včely a také ryby. Informoval o tom tiskové oddělení ministerstva zemědělství.

Farmářské slavnosti se tentokrát konají ve Vysoké Libyni u Kralovic na Plzeňsku. Součástí akce jsou zábavné soutěže pro rodiny a hudební vystoupení. Projekt Farmářských slavností, jehož cílem je také prezentace kvalitních českých potravin a jejich prodeje přímo ze dvora, podporuje Ministerstvo zemědělství už třetím rokem.

Jedinečnou příležitost prohlédnout si zblízka, jak se žije a pracuje na statku, budou mít návštěvníci Farmářských slavností ve Vysoké Libyni na Plzeňsku už tuto sobotu. Velkostatek rodiny Janků je druhou ze šesti farem letošního ročníku slavností.

„Farmářské slavnosti, které Ministerstvo zemědělství dlouhodobě podporuje, získaly rychle oblibu veřejnosti. Loni je navštívilo 30 tisíc lidí a také letos je zájem návštěvníků velký. Pro každého, kdo se zajímá o kvalitní a zdravé jídlo, jsou možností, jak zjistit, kde a jak potraviny vznikají,“ řekl ministr zemědělství Petr Bendl.

Pro návštěvníky bude připravená stezka, na které poznají, jak žili první pravěcí zemědělci, seznámí se s ukázkami řemesel a mohou si zahrát kvízy o farmaření. Děti si mohou vyzkoušet sázení květin, zúčastnit se tanečního workshopu a hry v korunách stromů. Odpoledne vystoupí hudební country skupina Rangers.

„Děti bude programem doprovázet postavička Zvídavého Tondy, která jim přiblíží venkovský život a poctivou práci farmářů. Pro rodiče na statku připravili atraktivní ochutnávky místních produktů. Chceme prostě lidem ukázat, jak hospodaří selská rodina a jaká spousta poctivé práce se skrývá za dobrotami, které farmáři následně nabízejí,“ uvedla ředitelka Odboru komunikace Ministerstva zemědělství Eva Chaloupková.

Na velkostatku ve Vysoké Libyni na Plzeňsku hospodařila už rodina babičky dnešního majitele. Rodina Janků zde chová ovce, býky, včely a v osmihektarovém rybníku několik druhů ryb. Ke statku patří pole s obilím, řepkou a hrachem. Hostitelem západočeského dílu slavností bude člen Asociace soukromého zemědělství František Janko se synem Lukášem.

Termíny konání dalších slavností najdete na webové stránce www.farmarskeslavnosti.cz a na sociální síti Facebook. Vstup na všechny akce je zdarma.

Naše voda

 

19.6.2013 13.27, Rubrika: Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

CHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCECHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCE
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Srpen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1