18. 9. 2020

V Praze se chystá největší hydroenergetická konference v Evropě

Od 17. do 19. října se v Praze v Kongresovém centru uskuteční největší letošní evropská hydroenergetické událost – konference a veletrh HYDRO 2011: Practical Solutions for a Sustainable Future. Akce, jejímž národním partnerem je společnost ČEZ, nabízí zároveň domácím výrobcům a provozovatelům z oblasti vodní energetiky jedinečnou šanci poznat nové světové trendy a navázat zajímavé kontakty, uvedla společnost ČEZ.

HYDRO 2011 zahrnuje mezinárodní konferenci a veletrh, která každoročně přiláká špičkové výrobce a vývojáře z oblasti vodní energetiky, finančníky, politiky a managery s vysokými rozhodovacími kompetencemi. Počítá se s účastí na více než 1 400 expertů z celého světa. Hlavními body agendy budou bezpečnost, technologické inovace, ekonomika a aspekty šetrného vztahu k životnímu prostředí v oboru využití energie vody.

Součástí programu budou také témata týkající se spolupráce s rozvojovými zeměmi, panelová diskuze o největším hydro projektu Inga, který bude realizován v Kongu a bude dodávat elektřinu velké části afrického kontinentu. Mezi další stěžejní témata budou patřit také technologie přečerpávacích stanic, emise CO2 z nádrží při rozkládání organických materiálů nebo srovnání bezpečnosti přehrad. Konference se bude dále zabývat možnostmi jak zvýšit výnosy z již dokončených hydroprojektů.

Konferenci a veletrh pořádá The International Journal on Hydropower & Dams, národním partnerem letošního ročníku je společnost ČEZ.

„Do Prahy dorazí například M. De Vivo, generální tajemník ICOLD; Dr. Jia Jinsheng, ředitelka ICOLD, Alessandro Palmieri, specialista Světové Banky, D. A. Williams, ředitel britské hydro associace a dále několik ministerských delegací zejména z Afriky. Přítomni budou také další zastupitelé Evropské Investiční Banky, KfW, Africké Rozvojové Banky a Světové Banky, stejně jako další experti z více než 85 zemí,” potvrzuje Alison Bartle, ředitelka vydavatelství Aqua-Media International, které akci pořádá.

Nedílnou součástí akce je také poznávací cesta pro účastníky konference po vybraných hydroenergetických dílech v pořádající zemi. V rámci dvojice tematických cest je pro experty připravena prohlídka vodních elektráren provozovaných Skupinou ČEZ na Dlouhých Stráních, v Dalešicích, Orlíku, Střekově a Hradci Králové.

Zdroj: ČEZ

13.9.2011 23.50, Rubrika: Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

SYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍSYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍ
Foto: Vojta Herout

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Září 2020>>
PÚSČPSN
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4