22. 9. 2020

V Mrázově a Pile na Karlovarsku se dočkají vodovodu

Ještě do konce letošního roku budou dokončeny v Karlovarském kraji tři vodohospodářské investice za necelých patnáct miliónů korun. Informuje o tom na základě údajů společnosti Vodovody a kanalizace Karlovy Vary deník Právo.

Ještě v září bude s podporou ministerstva zemědělství a Karlovarského kraje dostavěn vodovod do obce Mrázov na Chebsku za 4,3 miliónů korun. „Nový vodovod zajistí dostatek kvalitní pitné vody pro téměř sto obyvatel této části města Teplá, kteří se dosud museli spoléhat na vlastní zdroje ze studní, v letních měsících často nedostačující,“ uvedl předseda vodohospodářského sdružení obcí Josef Hora. Nový vodovod v Mrázově je napojen na vodovodní řad v Teplé, do kterého se voda dodává z úpravny Žlutice. „V obci bylo vystavěno přibližně 1,3 km vodovodních rozvodů,“konstatovala mluvčí společnosti Vodovody a kanalizace Karlovy Vary Věra Štafflová.

Dalším dokončovaným projektem podpořeným krajem je první etapa výstavby kanalizace v Žalmanově na Karlovarsku asi za 6 miliónů korun. „Žalmanov leží v pásmu hygienické ochrany vodní nádrže Stanovice, ze které se vodou zásobuje 110 000 obyvatel Karlovarského kraje. Zajištění řádné likvidace odpadních vod v obci tak zvýší ochranu tohoto pro náš kraj zásadního vodního díla,“ uvedl ředitel Vodáren a kanalizací Karlovy Vary Antonín Jágl. Druhá etapa výstavby kanalizace by měla pokračovat v příštím roce. „S podporou kraje se dostavuje i vodovod v části obce Pila, Kočičí vrch, který vyřeší problémy téměř sedmdesáti obyvatel s nedostatkem pitné vody,“ doplnila Štafflová.

V Karlových Varech byly dokončeny opravy vodovodů za zhruba 4 milióny korun v souvislosti s plánovanými rekonstrukcemi ulic Vítězná, Prašná a Kvapilova.„Bylo vyměněno staré litinové potrubí za nové polyetylénové, dále vyměněny ventily a hydranty. V Prašné ulici byla k výměněpotrubí použita speciální bezvýkopová technologie, při které se vtahuje nové potrubí do starého bez použití otevřeného výkopu,“ poznamenala Štafflová. Sdružení pokračuje v rozsáhlých investičních akcích, které zlepší odvádění ačištění odpadních vod. Na Karlovarsku se jedná především o intenzifikaci a modernizaci čistírny odpadních vod ve Žluticích za zhruba 37 miliónů korun.

„Pokračuje i výstavba kanalizace v Radošově, kterou se odstraní dosud používané volné výustě do řeky Ohře,“ dodala Štafflová. Rozsáhlé investice za 140 miliónů korun pokračují i na Tachovsku. „V Tachově a Stříbře dojde k rekonstrukci a intenzifikaci čistíren odpadních voda a k dostavbě kanalizací, obdobný projekt byl zahájen i v Chodové Plané,“uzavřela mluvčí Štafflová.

Zdroj: Regionální mutace Právo -Plzeňský kraj

13.9.2011 6.04, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace, Přehrady a vodní díla

Aktuality

Ze světa

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

PLUŽINY - šetrné zemědělství v PrazePLUŽINY - šetrné zemědělství v Praze
Foto: Vojta Herout

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Září 2020>>
PÚSČPSN
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4