20. 5. 2019

Už nyní se můžete hlásit do ankety Dřevěná stavba roku 2018

Osmý ročník oblíbené ankety Dřevěná stavba roku byl zahájen. Informovala o tom Terezie Poláková z Nadace dřevo pro život, s tím, že zájemci mohou již nyní hlásit své dřevěné stavby do osmi soutěžních kategorií této ankety.

V únoru a březnu příštího roku pak bude v kategoriích hřiště, konstrukce, dřevostavby, roubenky, sruby a interiéry hlasovat jak odborná porota, tak široká veřejnost. Pokud se přihlásíte do 30. listopadu, získáte od nás dárek: mediální prostor navíc. „Vaše dílo budeme ještě před zahájením hlasování prezentovat na našem webu i Facebooku. Další výhodou je, že soutěžní díla jsou v Galerii i katalogu řazena podle data jejich přihlášení. Čím dříve se tedy přihlásíte, tím víc budete vidět,“ zdůrazňuje Poláková. Počet děl v každé kategorii je omezen na maximálně 20. „Doporučujeme proto přihlásit se co nejdříve, v některých kategoriích byl minulý rok veliký zájem a ne všichni zájemci se stihli přihlásit,“ uvedla.

Posláním ankety Dřevěná stavba roku je ukazovat široké veřejnosti krásu a výhody dřevěných staveb. Jak vysvětluje ředitel Nadace dřevo pro život Stanislav Polák: „Dřevo je  významný obnovitelný stavební materiál, jehož využíváním chráníme neobnovitelné zdroje, a tím i naše životní prostředí. Dřevo bude nejen z tohoto důvodu hrát v budoucnosti významnou roli. Některé vyspělé země to již zjistily a využívají dřevo zejména ve stavebnictví podstatně více než my v ČR. Proto se snažíme i my široké veřejnosti ukázat krásy dřevěných staveb a rovnou je propojit s realizačními firmami. U každého díla jsou proto kontaktní údaje, aby si každý hlasující mohl jednoduše domluvit stavbu své dřevěné stavby roku. I tím se snažíme zvýšit využívání dřeva v ČR.“

Při registraci se vám bude hodit:

Důvody, proč se přihlásit

Soutěžní podmínky

Registrační formulář

Galerie minulých ročníků

Zdroj a foto: Nadace dřevo pro život

26.10.2017 9.16, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině, Statistiky a kauzy

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VODNÍ NÁDRŽ ROZKOŠVODNÍ NÁDRŽ ROZKOŠ
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Květen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2