15. 11. 2018

Úředník: Nepořádek po povodních ať si lidé uklidí sami

Téměř tři měsíce po povodni se na pražských ulicích válejí pytle s pískem nebo guma, na které stával bagr. Upozorňuje na to deník Mladá fronta DNES.

Novotného lávka už turistům nehyzdí atraktivní fotografie s Pražským hradem. Vlastník ledolamů, kterým však není Česká vědeckotechnická vodohospodářská společnost, jak dříve uvedlo Povodí Vltavy, už uklidil nepořádek, který v červnu přinesla povodeň. Rozzlobený čtenář MF DNES však redakci upozornil na jiný problém. V samém centru Prahy, nedaleko Karlova mostu, lidé téměř tři měsíce po povodni zakopávají o široké gumové pásy. Ty se vinou podél chodníku v několika vrstvách. „Je dávno po povodni a v Mostecké ulici stále leží gumové koberce, které byly pod špinavým bagrem. Ten už je pryč, špínu zametli, ale guma tam pořád je. Někdo o ni zakopne a zraní se. Policie se tomu nevěnuje a úřadu Prahy 1 je to jedno,“ napsal do redakce.

Mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková včera slíbila, že zjistí, kdo by měl pásy odklidit. Nakonec v e-mailu napsala: „Nemohu vám v tuto chvíli odpovědět, věcí se zabýváme a budeme ji řešit v co nejkratším termínu.“ Podle informací MF DNES se také v Karlíně i na dalších místech Prahy 8 stále povalují roztrhané pytle s pískem, které v červnu sloužily jako zábrany proti velké vodě. Dnes už nebrání, jen hyzdí.

Osmá městská část s tím však nic dělat nehodlá. Naopak radí lidem, aby se o úklid postarali sami, pokud jim nepořádek vadí. „My jsme po téhle informaci šli už před čtrnácti dny a zjistili jsme, že se tam válejí pytle asi na dvou místech. To ať si občané uklidí sami. A vy, než abyste to psala do nějakého plátku, byste to radši mohla jít uklidit. Městská část už za povodně dala dost peněz a další kvůli dvěma pytlíkům utrácet nebude,“ prohlásil úředník odboru krizového řízení v Praze 8, který si nepřál zveřejnit své jméno.

Také Zbraslavská ulice K Přehradám může na první pohled také vypadat jako neuklizená. Tady je to však jinak. „Leží tu pytle s pískem na betonových panelech, které provizorně zatěžují takzvané hradidlové komory. Ty jsme reklamovali, protože místo toho, aby zpod ochranných zdí odváděly prosáklou vodu do Vltavy, ji z ní naopak přiváděly k nám. Komory by se měly začít opravovat, ale nevím kdy. Všechno zařizuje Technická správa komunikací,“ vysvětlil zbraslavský tajemník Pavel Synek. Na TSK však včera nikdo nezvedal telefon.

Zdroj: Mladá fronta DNES

22.8.2013 10.27, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Prevence povodní, voda v krajině

Aktuality

Kalendář Akcí

<< Listopad 2018 >>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Fotoblog

více >

VÝLOV RYBNÍKA ZRCADLO, KOPIDLNOVÝLOV RYBNÍKA ZRCADLO, KOPIDLNO
Autor: Nina Havlová

Video dne

více >