9. 7. 2020

ÚOHS potvrdil rekordní sankci pro VaK Pardubice

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil rekordní devítimilionovou pokutu společnosti Vodovody a kanalizace (VaK) Pardubice. Informoval o tom dnes server Finanční noviny.

Důvodem rozhodnutí jsou chyby v tendru za 300 milionů korun na modernizaci biologické čistírny odpadních vod v pardubické části Semtín. Sankci ÚOHS poprvé uložil v prosinci loňského roku, nyní Rafaj zamítl podaná odvolání. VaK Pardubice trvá na tom, že tendr byl zadán transparentně, výše pokuty jejího ředitele šokovala, uvádí Finanční noviny.

Vodárenská společnost podle Rafaje chybovala, když ve zprávě o posouzení a hodnocení nabídek neuvedla, jakým způsobem dospěla k výsledkům posouzení zdůvodnění “mimořádně nízkých nabídkových cen uchazečů a vysvětlení nabídek uchazečů”. Tím se její postup stal nepřezkoumatelným a netransparentním, uvedl.

Vodovody a kanalizace Pardubice vyzvaly po otevření nabídek hned čtyři uchazeče ke zdůvodnění mimořádně nízkých cen. “Jak v protokolu o jednání hodnotící komise, tak ve zprávě o posouzení a hodnocení nabídek je pouze stroze uvedeno, že hodnotící komise se otázkou zdůvodnění mimořádně nízkých nabídkových cen zabývala a akceptovala je. Blíže se k výsledkům posouzení, tedy z jakého důvodu shledala zdůvodnění mimořádně nízkých nabídkových cen opodstatněnými, nevyjádřila,” řekl Rafaj.

Vodovody a kanalizace Pardubice už uzavřely smlouvu s vybranou firmou. Na rozhodnutí ÚOHS nečekaly. Rafaj to dnes kritizoval. ÚOHS tuto skutečnost údajně zohlednil při stanovování výše ukládané sankce.

Zdroj: Finanční noviny

2.8.2012 8.54, Rubrika: Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

NAUČNÁ STEZKA OLŠINANAUČNÁ STEZKA OLŠINA
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Červen 2020>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5