23. 5. 2019

Do Turistického spolku Lipenska vstupují další členové

Turistický spolek Lipenska, který za účelem společného rozvoje regionu sdružuje obce, podnikatele i neziskové organizace se rozrůstá o další členy. Informoval o tom dnes předseda spolku Jiří Mánek.

Do spolku, jehož cílem je rozvíjet a řídit cestovní ruch v široké oblasti Lipenska, konkrétně od Stožecké kaple po hrad Rožmberk, se přidávají noví podnikatelé, ale i města. Nejnovějším členem spolku se stalo nejmenší město v Jihočeském kraji Rožmberk nad Vltavou. „Rožmberk vnímáme jako kulturní perlu na řece Vltavě, je rájem vodáků a naším cílem je přitáhnout a podržet zde návštěvníky nejen v  letní sezóně, ale hlavně mimo ni. Je to úkol pro naše město náročný a proto jsme se rozhodli vstoupit spolku. Cítíme, že je v něm kvalitní tvůrčí atmosféra, jasná vize i akce. A při sdružení sil subjektů na řece Vltavě a v okolí Lipna můžeme dosáhnout lepších výsledků s nižšími náklady, než kdybychom na to byli sami. Čím víc nás na to bude, tím lépe,“ uvedla k rozhodnutí celého zastupitelstva starostka Rožmberka nad Vltavou Lenka Schwarzová.

Rožmberk nad Vltavou patří mezi nejnavštěvovanější destinace na jihu Čech. Střed města je vzdálen 23 kilometrů jižně od Českého Krumlova a sedm kilometrů severovýchodně od Vyššího Brodu. „S Rožmberkem nad Vltavou jsme delší dobu ve spojení a jsme rádi, že se zastupitelstvo takto rozhodlo. Rožmberk výborně zapadá do pestré nabídky kvalitní turistiky v oblasti Lipenska a hned v prvním čísle námi chystaného turistického magazínu Lipensko, bude jeden tip na výlet věnovaný právě Rožmberku. Stejně tak bude Rožmberk spolu s dalšími 10 obcemi zařazen do nové informační skládačky o celé oblasti,“ uvedl Mánek, který hlavní proud turistického rozvoje celé oblasti řídí a koordinuje. Mánek je bývalý ředitel Národního parku Šumava a rodák ze Svatého Tomáše u Přední Výtoně na pravém břehu Lipna. „Jsme ve spojení s řadou podnikatelů a je zřejmé, že o členství zajímá i stále více dalších podnikatelů z Rožmberka nad Vltavou, Lipna nad Vltavou, Černé v Pošumaví, Horní Plané i Stožce, O jejich členství bude ještě rozhodovat představenstvo spolku, ale to je nyní již jen formalita,“ dodal Mánek.

Účelem spolku je sdružit obce, podnikající právnické osoby, zájmové spolky a fyzické osoby, mající provozovnu, sídlo či trvalý pobyt v lipenské oblasti, nebo v oblasti Lipenska vyvíjí činnost, která významným způsobem aktivně napomáhá rozvoji cestovního ruchu. Zakládajícími členy Turistického spolku Lipenska byly na základě usnesení svých zastupitelstev obce: Stožec, Černá v Pošumaví, Hořice na Šumavě, Lipno nad Vltavou, Přední Výtoň, Loučovice a  město Vyšší Brod. Vedle obcí patří mezi zakladatele spolku i významné ekonomické subjekty z Lipenska, jako například Stezka korunami stromů, Lipno Servis, hotel Maxant z Frymburka, ze stejného města pochází i další člen spolku kemp Frymburk manželů Wilzingových, který zde existuje již 21 let, nebo Kemp Jestřábí v Černé v Pošumaví. Mezi neziskovými organizacemi nechybí Záchranná vodní služba Lipenska.

Naše voda, ilustrační foto: Rožmberk nad Vltavou (Turistický spolek Lipensko)

 

 

 

30.8.2016 8.24, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VÝSTAVA VODOVODY-KANALIZACEVÝSTAVA VODOVODY-KANALIZACE
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Květen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2