20. 5. 2019

Turistická destinace Posázaví má nové webové stránky

Turistická destinace Posázaví modernizovala své webové stránky www.posazavi.com. Informovala o tom PR manažerka Posázaví, o.p.s., Jaroslava Tůmová s tím, že stránky nbízejí snadnější a rychlejší vyhledávání, přehledné informace i jednodušší komunikaci s uživateli.

„V oblasti cestovního ruchu působíme už 15 let. Za tu dobu jsme shromáždili obrovské množství dat na webu, který se kvůli tomu stal nepřehledným. Rozhodli jsme se ho proto zmodernizovat,“ řekla ředitelka společnosti Posázaví o.p.s. Bohunka Zemanová. „Webové stránky se stále ještě dotvářejí, uvítáme proto zpětné vazby od uživatelů,“ dodala.

Na úvodní stránce jsou čtyři základní sekce s informacemi o turistických cílech, gastronomickými tipy, nabídkou ubytování a kalendářem akcí. Kalendář akcí s pozvánkami na kulturní, sportovní a společenské akce v regionu se denně doplňuje – stačí poslat plakát nebo informace o akci na e-mail info@posazavi.com.  Uživatel si prostřednictvím vyhledávače může sám zvolit konkrétní místo, které ho zajímá. Postupně se pak může „proklikat“ do bohaté databáze, kde kromě památek, služeb a dalších zajímavostí z regionu najde také podrobné mapy, plánovač výletů, regionální výrobky a služby, reportáže nebo propagační materiály a publikace o Posázaví. Ve spodní liště jsou pak odkazy na propojené weby Místní akční skupiny Posázaví, společnosti Posázaví o.p.s., projektů Čistá řeka Sázava a Řeka Sázava, kontakty a propagace.

Kromě nového webu připravuje společnost Posázaví o.p.s. také novou propagační brožuru Poznáváme Posázaví, v níž budou informace o zajímavých a dostupných místech regionu od Stvořidel po soutok Sázavy s Vltavou. Představí nejen řeku Sázavu a její blízké okolí, tedy Jílovsko, Týnecko, město Sázavu, Český Šternberk, Kácovsko a Zručsko, ale i Benešov, Konopiště a Jemniště, Neveklovsko, Netvořicko, Dolní Břežany, Průhonice nebo Velké Popovice. Přinese také praktické informace a tipy na výlety nebo služby. Budou v ní i upoutávky na místa v Posázaví, která si „zahrála“ ve filmech nebo seriálech. Publikace vyjde na konci září. Nového, aktualizovaného vydání se dočká také série skládacích map Rodinné výlety v Posázaví, která vyšla loni a je už rozebraná. Oba propagační materiály se distribuují zdarma.

Z hlediska turistické návštěvnosti je nejvíce exponovanou částí Posázaví okolí řeky Sázavy, pro niž je charakteristická zejména vodácká a takzvaná aktivní turistika. Oblasti dále od řeky jsou hlavně cílem poznávací turistiky. Region protínají dvě důležité dopravní tepny – dálnice D1 a IV. železniční koridor z Prahy do Českých Budějovic. Pro turistický ruch je velmi důležitá také železniční trať z Prahy-Braníku přes Čerčany do Zruče nad Sázavou nazývaná Posázavský Pacifik. Region disponuje také veřejným letištěm pro mezinárodní provoz v Nesvačilech u Benešova.

Společnost Posázaví o.p.s. je koordinátorem cestovního ruchu v turistické oblasti Posázaví, region propaguje také v zahraničí, spolupracuje s agenturou CzechTourism, Středočeskou centrálou cestovního ruchu, Středočeským krajem a destinačními společnostmi ve Středočeském kraji. Propagační materiály partnerů Posázaví distribuuje v rámci celé České republiky. Připravuje a koordinuje také činnosti informačních center a pracovníků v cestovním ruchu v regionu Posázaví.

Naše voda, ukázka webové stránky: Posázaví, o.p.s.

31.8.2018 10.20, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VODNÍ NÁDRŽ ROZKOŠVODNÍ NÁDRŽ ROZKOŠ
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Květen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2