10. 7. 2020

1.11.2012 11.37, Rubrika: Nápoje a voda v potravinách

Tullamore D.E.W. otevřela v Irsku moderní návštěvnické centrum

Příznivci irské whiskey mají další pádný důvod k návštěvě její domoviny. Světoznámá značka Tullamore D.E.W., mimo jiné vůbec nejprodávanější whisky v Česku, totiž otevřela v irském městě Tullamore velkolepé návštěvnické centrum.

Informoval o tom dnes mediální zástupce společnosti Stock Plzeň, která je v ČR distributorem D.E.W, Jiří Janoušek s tím, že Tullamore D.E.W. Visitor Centre, které své hosty seznamuje s historií a výrobou irské whiskey a s příběhem značky Tullamore D.E.W., má ambice stát se jednou z největších turistických atrakcí regionu.

Tullamore D.E.W. Visitor Centre se nachází v budověbývalého celního skladu z 19. století, kterým prošla veškerá whiskey vyrobená v Tullamore destilerii. Budova leží přímo na břehu Grand Canal, po němž se v minulosti vozila whiskey Tullamore D.E.W. do hlavního města Dublinu. Rozsáhlá expozice ve třech patrech budovy kombinuje moderní audiovizuální prezentaci s ukázkami historických předmětů a dobovými obrazy. Návštěvníci se v rámci prohlídky seznámí kompletním procesem výroby irské whiskey od výběru surovin, přes destilaci až po míchání a zrání v sudech. Nahlédnou přitom do tajů unikátní technologie, již jako jediná používá právě značka Tullamore D.E.W. Originální způsob výroby se s nadsázkou točí kolem magické trojky. Trojnásobná destilace a následné zrání v sudech po bourbonu a sherry se podílejí na její nezaměnitelnějemné chuti. Ale naprostým unikátem je, že Tullamore D.E.W. vzniká spojením tří druhů destilátů (tzv. triple blend) – pot-still, sladové (malt) a obilné (grain) whiskey. Tato kombinace pak dodává nápoji velmi komplexní charakter. Celkovým výsledkem je jemná chuť s tóny koření, citrusů, sladu a náznaky vanilky.

Návštěvnické centrum také odhaluje tajemství písmen D.E.W. v názvu značky. Jedná se o iniciály Daniela E. Williamse legendárníhoředitele a posléze také jednoho z majitelů palírny. Williams se mimořádnězasloužil o všestranný rozvoj palírny. Tento velmi pokrokový podnikatel například v roce 1893 nechal do Tullamore zavést elektřinu, instalovat první telefony a rozjel motorizovanou dopravu výrobků. Především však díky svým schopnostem a smyslem pro dokonalost vytvořil z dobré whiskey skvělou whiskey! Byl na ni tak hrdý, že do jejího názvu vtělil své jméno: Daniel E. Williams.

Tullamore D.E.W. Visitor Centre do dnešní podoby renovoval majitel značky, společnost William Grant & Sons, a slavnostně jej počátkem září otevřel irský ministr cestovního ruchu a sportu Michael Ring T.D. Předpokládá se, že centrum ročně navštíví přes 40 000 lidí. Více informací o centru naleznete na www.tullamoredewvisitorcentre.comnebo na https://www.facebook.com/TullamoreDewVisitorCentre.

Tullamore D.E.W. je druhá největší značka irské whiskey na světě, s ročním prodejem zhruba 7 milionů litrů. Zajímavostí je, že Česká republika patří pro Tullamore D.E.W. k vůbec nejvýznamnějším trhům. V Česku je Tullamore D.E.W. tržní jedničkou v kategorii whisky/whiskey s podílem zhruba 25 %. Jen loni se v ČR prodalo více než milion lahví Tullamore D.E.W.

Naše voda

1.11.2012 11.37, Rubrika: Nápoje a voda v potravinách

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

NAUČNÁ STEZKA OLŠINANAUČNÁ STEZKA OLŠINA
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Červenec 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2