6. 6. 2020

20.12.2018 11.31, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě

Toughbook pomáhá vodohospodářským službám v Anglii

Vodohospodářské služby Yorkshire Water v Anglii vybavují své inženýry pro boj s přírodními živly a pro nutné opravy Toughbookem od Panasonicu. V současné době se přitom jedná o jednoho z nejlépe hodnocených dodavatelů ve Spojeném království.

Dnes u sebe každý inženýr Yorkshire Water a každá osoba odebírající vzorky vody nosí Toughbook. Tyto Toughbooky inženýrům umožňují získat přehled o rozvrhu práce včetně podrobných informací o komunikaci se zákazníkem a historii problémů. Software s geografickým informačním systémem (GIS) také pomáhá nacházet vodní zdroje nad zemí i pod ní. V některých případech mohou inženýři používat Toughbook ke vzdálenému ovládání funkcí čištění. „Yorkshire Water jsme v podstatě přemístili do dodávky,“ vysvětluje vedoucí IT Alan Harrison.

Inženýři také mohou aktualizovat databázi společnosti v reálném čase. V případě prasknutí potrubí mohou inženýři použít dotykovou obrazovku Toughbooku a nakreslit podrobnou mapu místa a velikosti oprav a odeslat tyto údaje zpět na ústředí.  „Toughbook nám pomáhá poskytovat lepší služby,“ říká Harrison. „Díky tomu, že naši lidé získávají data v terénu, mohou se rychle rozhodovat a zadávat důležité údaje do systému. Každý má přehled o tom, co se děje.“

Yorkshire Water tyto informace nyní sdílí s řadou smluvních partnerů, kteří se podílí na vedení výkopových a výměnných prací. Během jednoho jednoduchého postupu mohou inženýři v terénu vytvořit pracovní úkoly pro tyto partnery a poskytnout jim údaje, které k provedení opravy potřebují. „Chtěli jsme zařízení, která by informace zpracovávala rychleji a disponovala vyšší kapacitou disku a lepším výkonem obrazovky. To vše Toughbook má,“ vysvětluje Harrison. Jeho vylepšený displej usnadňuje čtení dat z obrazovky na jasném slunečním světle. Zabudovaný modem inženýrům umožňuje přesouvat velká množství dat po firemních sítích. Díky integrované Wi-Fi lze stahovat aktualizace ještě rychleji.

Tato kombinace Toughbooku Panasonic spolu s prémiovou podporou terénních služeb, kterou zajišťuje Concorde IT Group, dostala Yorkshire Water do pozice nejvýkonnější a nákladově nejefektivnější vodní společnosti ve Spojeném království“.

Zdroj a foto: Yorkshire Water

20.12.2018 11.31, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině, Vodovody a kanalizace, PR Članky

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VN JEŽKOVECVN JEŽKOVEC
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Červen 2020>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5