22. 10. 2018

Tipy na vodní výlety: ZOO Jihlava a Zlatomlýnský vodopád

Že je voda nositelem života i důležitým prvkem turistických atrakcí, dokazuje v praxi ZOO v Jihlavě, využívající tok řeky Jihlávky k vytvoření přirozeného prostředí pro chov různých živočichů. ZOO navštívila i redakce portálu Naše voda a nabízí vám z této návštěvy krátkou fotoreportáž. Foto – klikni zde!

Jihlavská ZOO není rozlehlá, ale je velmi romantická a snažící se navodit atmosféru skutečné přírody. Je rozdělena na expozice podle pěti kontinentů včetně tropického pavilonu, odkud je většina fotografií z reportáže. Celkem je v ZO Jihlava k vidění na 200 druhů exotických zvířat, včetně řady druhů v přírodě ohrožených vyhubením, umístěných v expozicích  jako africká vesnice Matongo, asijský parčík Hokkaido, jihoamerická Hacienda Escondido, pavilon šelem, australská farma či africká savana. ZOO se mimo jiné pyšní největší kolekcí drápkatých opic v republice nebo nejmenšími zástupci některých šelem, jako je sumaterský tygr nebo malajský medvěd. Na několika místech jsou stánky s občerstvením, pro nejmenší pak funguje dětský koutek s tobogánem. Základní vstupné činí 110 korun za osobu, studenti do věku 26 let a osoby starší 60 let mají slevu 40 korun. Dětem do tří let je umožněn vstup zdarma, za kočárky se neplatí, psům je ale (kromě asistenčních psů) vstup do areálu zakázán. Více na http://www.zoojihlava.cz/cz/.

Kdo by si chtěl zpestřit výlet do ZOO Jihlava také krátkou procházkou přímo v přírodě, může navštívit od ZOO něco přes 20 kilometrů vzdálený Zlatomlýnský vodopád v blízkosti obce Brtnička. Zhruba čtyři metry vysoký vodopád je umělý, působí ale zcela přirozeným dojmem. Vodopád vznikl na výpusti z rybníku Zlatomlýn, kde byla v minulosti úpravna na drcení zlatonosného křemene a odtud také pochází jeho název. K vodopádu na říčce Brtnice přivádí vodu umělé koryto vysekané do skály.

Naše voda, foto a fotoseriál Naše voda – Nina Havlová

4.4.2018 13.54, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství, Prevence povodní, voda v krajině, Přehrady a vodní díla

Aktuality

Kalendář

<< Říjen 2018 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fotoblog

více >

KŘEST KNÍŽKYKŘEST KNÍŽKY
Autor: Nina Havlová

Video dne

více >