12. 5. 2021

Tipy na dovolenou v českých a slovenských lázních

Ještě nikdy nebyla tak bohatá nabídka zařízení cestovního ruchu jako v současnosti. Podle Štefana Kuči z agentury PAPER LIFE je i proto dobré vsadit na osvědčenou kvalitu známých turistických míst a měst, například české a moravské lázně.

Nejlepší volbou je sázka na ověřenou kvalitu, tradici a jedinečnost prostředí. Pokud máte děti, určitě vás nezklamou Vysoké a Nízké Tatry, wellness zařízení, nebo Bojnice s kouzelným zámkem a největší ZOO na Slovensku. Pokud upřednostňujete oddech, pohodu, relax, tak oceníte lázeňský pobyt. O vaši přízeň se ucházejí slovenské Bardějovské lázně, Lázně Rajecké Teplice, moravské Luhačovice, ale i světoznámé Karlovy Vary. Představíme vám několik zařízení, které vás svým prostředím a službami nezklamou. Vezměte děti do Vysokých Tater na Štrbské Pleso do rodinného Hotelu Solisko, nebo do některého z hotelů sítě Sorea (všechny větší mají své wellness). Alternativou je návštěva wellness zařízení v hotelu Chopok v Jasné v Nízkých Tatrách, wellness v Bardějovských lázních, moravských Lázních Luhačovice, nebo v zařízeních lázeňské společnosti Bohemia lázně, a. s., v Karlových Varech. Pokud se chcete cítit jako na zámku, tak zvolte kongresový hotel The Grand Vígľaš s poskytováním wellness služeb přímo na opravdovém zámku. Při poznávání krás stověžaté matičky Prahy vás potěší pohodlí a luxus hotelové sítě Sivek Hotels.

Jedním z nejkrásnějších míst ve Vysokých Tatrách je Štrbské Pleso, které je bezkonkurenčně nejoblíbenějším místem na procházky ve Vysokých Tatrách. Kolem plesa vede 2,2 km dlouhý udržovaný chodník, který vyhovuje i vozíčkářům, starým lidem, malým dětem i matkám s kočárky. Celá trasa vede po rovině a poskytuje nádherné výhledy. Vedle jezeře je vybudována kyslíková dráha se šesti stanovišti z dřevěno-kovových konstrukcí sportovního náčiní. Jejich použití je zdarma. Štrbské Pleso je základnou pro nenáročné i náročné túry. Nejen alergici, ale každý ocení vzduch plný kyslíku a vůně jehličnanů.

Pro rodiny s dětmi nabízí atraktivní ubytování rodinný Hotel Solisko, situovaný přímo na břehu Štrbského plesa. V případě nepříznivého počasí je k dispozici wellness a fitness zóna. Restaurace hotelu s názvem ,,Al lago” nabízí speciality vynikající mediteránské kuchyně, doplněné o tradiční slovenská jídla, která uspokojí každého. Vyberou si i děti. Mají zde v nabídce italskou pizzu, špagety, různé těstoviny a v sezóně i domácí hamburgery.

Největší hotelová síť na Slovensku SOREA má svá zařízení po celém Slovensku a nechybí mezi nimi ani Hotel SOREA *** TRIGAN na Štrbském Plese, s jedinečným Wellness světem regenerace a odpočinku. Turisté si po vydatné procházce rádi dopřejí wellness balíčky s relaxačními procedurami. Pro milovníky turistiky jsou nejatraktivnějšími Vysoké Tatry. Nedaleko Hotelu *** SOREA HREBIENOK ve Starém Smokovci je pozemní lanovka na Hrebienok, který je výchozím bodem náročných, i středně náročných horských túr. Přímo u lanovky na Skalnaté Pleso, s přestupem na lanovku na Lomnický štít, je zas zrekonstruovaný Hotel *** SOREA URÁN v centru Tatranské Lomnice. V Hotelu *** SOREA TITRIS, také v Tatranské Lomnici se děti mohou pobavit na 36 metrovém tobogánu v AQUA RELAX centru a dospělí si užít vodní atrakce, masážní trysky, bohatý animační program, hudební večery. Na své si přijdou rekreanti i v dalších zařízeních SOREA po celém Slovensku. Stačí si jen vybrat. Ceny jsou atraktivní i pro rodiny s dětmi a důchodce.

Podobně jako Vysoké Tatry, jsou oblíbené i Nízké Tatry, hlavně středisko Jasná. Právě zde leží Wellness Hotel Chopok **** Jasná, který je vyhledávaným wellness hotelem. Lákadlem hotelu jsou 2 saunové světy (saunový svět Plesnivec pro rodiny s dětmi a saunový svět Praslička pro osoby nad 16 let), nebo 2 dětské světy a velké dětské hřiště. Pro ubytované hosty je k dispozici i vstup do 2 plaveckých bazénů, dětského bazénu, do 2 saunových světů (10 saun, 2 vnitřní vířivky, ochlazovací vnitřní bazén, venkovní vířivka, venkovní ochlazovací bazén, Kneippova koupel), vstup do profesionálního fitness centra, dětský koutek Chopíkov dětský svět a LEGO dětský koutek, animace.

Symbolem nového trendu v hotelnictví na Slovensku je nově zrekonstruovaný Vígľašský zámek, ze kterého je dnes kongresový hotel The Grand Vígľaš **** s poskytováním wellness služeb. Připravil pro své hosty atraktivní letní zážitkové pobyty, akce a slevy. Aktuální pobytové balíčky jsou 3 noci za 2, 5 nocí za cenu 3 a 7 nocí za 4. V ceně ubytování je zahrnuta snídaně, volný vstup do Wellness – Queen Barbara Spa, WiFi na pokojích, parkování u hotelu a prohlídka zámku. Balíčky obsahují i slevu na tříchodou večeři s výběrem, adrenalinové aktivity ve středisku Košútka a na greenfee v středisku Golf Tri Duby. V závislosti na délce pobytu jsou v nabídce i různé slevy na masáže a procedury. Uvedené ceny jsou platné od června do 1. 9. 2015. Pro širokou veřejnost je připraven i Velký šachový turnaj včetně live show, který se bude konat v neděli 28. 6. v době od 10-15 hod.

Dobrou kuchyni se švédskými stoly, pěkné výhledy na lázeňské domy, posezení v rozlehlém parku, či procházky po okolních horách nabízejí i Bardějovské lázně. O léto je vždy největší zájem mezi lázeňskými hosty. Ze všech slovenských lázní mají Bardějovské nejširší indikační zaměření. Léčí se zde onkologické choroby, nemoci oběhového a trávicího ústrojí, nemoci z poruchy látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, netuberkulózní nemoci dýchacích cest, nemoci z povolání, onemocnění ledvin a močových cest, nemoci pohybového ústrojí a nemoci ženské. Lázně však už nejsou jen pro dlouhodobě nemocné, nebo na prevenci. Každý si zde může užívat komplex WellnessSpa v hotelu Ozón, s bazénem, saunovým světem fitness, masážemi a soláriem.

Lázně Rajecké Teplice patří k nejoblíbenějším lázním pro samoplátce. Jako první na Slovensku zavedli wellness služby, víkendové wellness pobyty a to už v 90. letech minulého století. Rajecko-teplická termální léčivá voda má certifikované léčebné účinky, známé již od 14. století. Vnitřní a venkovní vodní svět mohou využívat klienti lázní ubytováni v hotelu APHRODITE, ale také v nově otevřeném luxusním čtyřhvězdičkovém lázeňském hotelu APHRODITE PALACE. Ten je situován v centru lázeňského městečka, přemostěním spojený přímo s lázeňským domem v antickém stylu APHRODITE, v němž hosté absolvují všechny procedury. S lázeňským domem APHRODITE hotel spojuje prosklené přemostění, díky kterému projdou hosté “suchou nohou” přímo k vodnímu a saunovému světu, nebo špičkově vybavenému centru krásy BeautyAphrodite.

Pro Slováky jsou atraktivní nejen domácí lázně, ale rádi navštěvují i moravské Lázně Luhačovice. Roční návštěvnost hostů ze Slovenska se vyšplhala na cca 2000. K nejoblíbenějším pobytům se řadí prodloužené wellness víkendy, relaxační pobyty, týdenní pro seniory, ale i klasické léčebné pobyty. Na lázeňské pobyty je nejoblíbenější čtyřhvězdičkový Jurkovičův dům a na wellness hotel Alexandria. Hotel Alexandria **** nabízí komfortní pokoje, reprezentační prostory, atraktivní balíčky, profesionální servis a špičkovou gastronomii – vše pod jednou střechou. Dále má wi-fi připojení, bazén, saunový svět, fitness centrum, lázeňské a wellness procedury. K dispozici jsou Francouzská restaurace a Night Club s kapacitou až 80 osob.

V Luhačovicích se dá příjemně strávit den procházkami, posezením v obnoveném lázeňském parku, ochutnáváním zdejších světoznámých minerálních vod na čele s Vincentkou a obdivováním pohádkově krásných staveb ve stylu lidové secese, které zde po sobě zanechal nejvýznamnější slovenský architekt Dušan Jurkovič. Nejnověji se do Luhačovic chodí i za gurmánskými zážitky. Luhačovice jsou po cestě vzdáleny pouze 25 km od hraničního přechodu Drietoma – Starý Hrozenkov, 54 km od Trenčína a 165 km od Bratislavy.

Mnozí Češi (ale i Slováci) si myslí, že tak slavné lázně, jako Karlovy Vary, se zahraniční klientelou, musí mít vysoké ceny a oni si je nemohou dovolit. Není to však pravda. V Karlových Varech najdete ubytovací zařízení všech cenových úrovní – od závratných až po ,,lidové”. V zařízeních lázeňské společnosti Bohemia lázně, a. s., Karlovy Vary, jsou opravdu přijatelné ceny pobytů. Společnost nabízí lázeňské léčebné pobyty na léčbu trávicího traktu a pohybového ústrojí, relaxační a rekondiční pobyty. Nově zrekonstruovaný balneoprovoz s novým rehabilitačním bazénem a moderním wellness centrem poskytuje nadstandardní vybavení a profesionální péči na bázi termominerální vody. Poloha v bezprostřední blízkosti kolonád, vlastní garáže, příjemné ubytování, nové konferenční prostory, široká paleta doplňkových služeb, jsou hlavními konkurenčními výhodami společnosti. Jedinečná přitažlivost lázní spočívá v unikátních účincích karlovarské minerální vody. Léčebné lázeňské pobyty probíhají v sanatoriu Kriváň a hotelích Slovan a Concordia, které jsou umístěny v blízkosti kolonád. Všechny kúry jsou poskytovány v nově vybaveném balneoprovozu s více než 45 druhy procedur. Jako jedny z mála lázní v rámci pobytu nabízejí 24 hodinovou lékařskou pohotovost. Kromě klasických léčebných pobytů jsou k dispozici i vánoční, silvestrovské, velikonoční, nebo několikadenní relaxační a regenerační pobyty. Víkendové wellness pobyty nabízejí skvělé možnosti odpočinku i aktivního strávení volného času – plavání v relaxačním bazénu, přehřátí v saunovém koutku a zchlazení v ledové komoře nebo sprchových chrliče.

Pokud byste chtěli strávit léto v Praze, nejlepší základnou bude síť hotelů SIVEK HOTELS. V nabídce jsou hotely v Praze Kampa – Stará Zbrojnice ****, William *** +, Melantrich *** a Harmony ***. Pro návštěvníky má společnost bohatý doprovodný program s atrakcemi a exkurzemi. V nabídce jsou například poznávací balíky Židovská Praha, Praha stověžatá, Praha po stopách rytířů, Prohlídka pivovaru Plzeň, Kutná Hora-město Unesco, Karlštejn a jiné. Společnost byla oficiálním incomingovým partnerem letošních hokejových mistrovství světa. Viliam Sivek – Sivek HOTELS je rodinná hotelová a gastronomická společnost s více než 25-letou tradicí v oboru cestovního ruchu a týmem profesionálů, jejichž každodenní činností je zajistit vysoce kvalitní služby svým klientům a partnerům. SIVEK HOTELS, předtím EuroAgentur Praha, se v roce 2011 přejmenovala a pokračuje tak ještě více v propagaci podnikatelského měna Sivek, které bylo a je v Slovenské republice v uplynulých více než 20 letech spojováno s oborem hotelnictví a gastronomie. V současnosti provozuje na Slovensku, na základě franšízové smlouvy, hotel Pramen, Dudince.

Štefan Kuča, PR agentura PAPER LIFE, foto Sorea Titris Tatranská Lomnice, další informace na webových stránkách: www.hotelsolisko.skwww.sorea.skwww.hotelchopok.skwww.grandviglas.comwww.kupele-bj.skwww.spa.skwww.LazneLuhacovice.czwww.HotelAlexandria.czwww.bohemia-lazne.czwww.sivekhotels.cz

 

 

16.6.2015 7.17, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

Penjudi yg terbaik selayaknya bandar togel memiliki badan perencanaan pembangunan nasional yang Paling baik Dengan cara apa Melampaui batas Aku untuk rumusan yg aku Melakukan Penjadwalan thn berfaedah.

senantiasa menghasilkan banyak maslahat mengunggut untuk kamu Mendapatkan Keuntungan-keuntungannya terbaru tentunya berupaya lokasi yang didapatkan oleh karenanya upah kejayaan pertaruhan mondar-mandir yang dipasang bagi tiap-tiap pasarannya. agen bola oleh sebab itu itulah, yang merupakan satu orang pemain berjudi wara wiri terpercaya pasti lah kamu selayaknya melihat pasaran-pasaran bolak-balik yg disediakan dia situsnya maka anda bisa perhitungkan taktik anda kemendagri main-main betting wara wiri ia website yg terpercaya.

VRACÍME VODU LESU

Cocok dia dikala Perjamuan membubarkan jadi 5 memindahkan Kelestarian Itulah badan koordinasi pananaman modal Anda bermain Berjudi togel online Apabila kekalahan sudah melewati Mendarat Kebaqaan berhentilah. Penjudi yg terbaik dapat mengontrol Ia thn penambahan saatnya pergi.

Fotoblog

více >

MOKŘAD TRIANGL V PRAZEMOKŘAD TRIANGL V PRAZE
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<May 2021>>
PÚSČPSN
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6