25. 5. 2020

Tento týden probíhá v některých kavárnách akce Voda pro Kamerun

Ten, kdo si v týdnu od 18. do 24. března objedná ve své oblíbené kavárně vodu z kohoutku a zaplatí za ní za jeden litr 20 korun, podpoří výsadbu stromů a stabilitu vodního režimu v Kamerunu. Informuje o tom občanské sdružení Kedjom- Keku.

Na uvedených 20 korun totiž vyjde vysazení jednoho nového stromu zpět do mizejících horských mlžných lesů v africkém Kamerunu. Akce nazvaná„Voda pro Kamerun“ bude probíhat ve více než 60 kavárnách napříč Českou republikou. Pořádá ji právě občanské sdružení Kedjom- Keku, které se snaží zachránit a obnovit horský mlžný les ve stejnojmenné oblasti na severozápadě Kamerunu, kde zároveň provozuje školu pro děti místních farmářů.

Název neziskové organizace Kedjom-Keku v překladu znamená„Lidé z lesa“. Lesa je ve stejnojmenné oblasti v Kamerunu čím dál méně. Rozloha lesa kdysi činila 50 procent celé kamerunské oblasti, dnes jsou to pouhá tři procenta. Aby se les podařilo zachránit a obnovit, je nutné kromě osvětové činnosti a podpory vzdělání, které jsou také náplní projektu sdružení, začít se sázením nových stromů zpátky do původních pralesů.

Horské mlžné lesy a nejen ty jsou důležitým rezervoárem vody, bez které se zkrátka žít nedá. Lesy v oblasti Kedjom-Keku jsou navíc domovem několika stovkám druhů živočichů a rostlin, které nelze najít nikde jinde na světě. Jeho kompletním zničením by tak najednou mohly stovky těchto druhů nenávratně zmizet z naší planety.

V kavárnách se pitím vody z kohoutku nejen přímo zapojíte do sázení stromů, ale čeká vás také nejeden kulturní zážitek. Vyprávět a promítat fotky z Kamerunu vám budou členové Kedjom-Keku, kteří se loni osobně podíleli na stavbě Školy v mlze uprostřed horských lesů nebo v ní přímo učili. Ke kávě, vínu či čaji vám zahrají například PIANO, Jiří Buria, Petr Wajsar a další. Svým hereckým umem vám také zpříjemní posezení ve vašem oblíbeném podniku Klára Issová, Jakub Žáček, Iva Pazderková nebo Jana Plodková.

Kontakt pro média: martin.mikes@kedjom-keku.com, www.kedjom-keku.com

Seznam kaváren: http://kedjom-keku.com/613/voda-pro-kamerun-seznam-kavaren/

Naše voda

18.3.2013 15.17, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

OKOLÍ VĚŽICKÉHO RYBNÍKAOKOLÍ VĚŽICKÉHO RYBNÍKA
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Květen 2020>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31