17. 10. 2018

Světový den vody: Povodí Vltavy zve do Plzně i na nádrž Hracholusky

I letos se připojí státní podnik Povodí Vltavy k oslavám Světového dne vody, který se každoročně koná 22. března, a to zpřístupněním svých provozů v Plzni, letos již po šestnácté. Informoval o tom Hugo Roldán z oddělení komunikace Povodí.

V sobotu 21. března mezi 9:00 a 14:00 hodinou čeká podle něj zájemce prohlídka moderní vodohospodářské laboratoře, vodohospodářského dispečinku, losování o rozbor pitné vody, ale také zajímavé přednášky s odborníky, například na téma možností přehrad a rybníků v ochraně před povodněmi. „Letos poprvé pořádáme pro veřejnost exkurzi s výkladem na vodní dílo Hracholusky,“ uvedl Roldán.

Předpokládáme, že i letos využije možnosti prohlédnout si moderní vodohospodářské laboratoře v plném provozu, zároveň s odborným výkladem našich špičkových pracovníků, několik stovek návštěvníků. Specialisté závodu Berounka státního podniku Povodí Vltavy je seznámí také s každodenním fungováním vodohospodářského dispečinku a budou jim k dispozici pro konzultace například k otázkám nakládání s vodami, apod.

„Pro návštěvníky s hlubším zájmem o problematiku soužití člověka s vodou, máme připravené poutavé přednášky například na téma ochrany před povodněmi v souvislosti s přehradami a rybníky, o pesticidech na řece Úhlavě, o životě, který kypí pod vodní hladinou nebo o kyslíkové pasti na candáty na přehradě Hracholusky v roce 2014. Tyto osvětové přednášky reagují vždy na aktuální vodohospodářské problémy v regionu a odrážejí hlavní motto letošního Světového dne vody, kterým je Voda a udržitelný rozvoj“, doplňuje generální ředitel státního podniku Povodí Vltavy Petr Kubala.

I tentokrát proběhne losování o 3 zkrácené rozbory pitné vody zdarma, a to ve 14:00 hodin. Dalším zájemcům nabízíme možnost získání slevy na rozbor pitné nebo odpadní vody. Připravené budou i soutěže pro malé i velké návštěvníky a dětský koutek pro ty nejmenší. Toto vše se odehraje na adrese závodu Berounka – Denisovo nábřeží 14, Plzeň.

Letos poprvé jsme v rámci Dne otevřených dveří pořádaných u příležitosti Světového dne vody 2015 připravili pro veřejnost exkurzi s výkladem na vodním díle Hracholusky, které hrálo významnou roli při povodni v roce 2013. Součástí exkurze bude prohlídka strojovny nově rekonstruovaného klapkového uzávěru bezpečnostního přelivu, prohlídka šachtového přelivu, ukázka údržbové techniky, včetně rádiem řízené svahové sekačky Spider, a v neposlední řadě i ukázka sondy z limnigrafu s výkladem funkčnosti a práce limnigrafické stanice.

Sráz zájemců o exkurzi bude přímo na hrázi vodního díla Hracholusky v 10:00, v 11:00 nebo ve 12:00 hodin. K parkování osobních vozidel bude možno využít parkoviště před vjezdem do kempu.

Naše voda, ilustrační foto archiv Naše voda

14.3.2015 2.54, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace, Přehrady a vodní díla

Aktuality

Kalendář

<< Říjen 2018 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fotoblog

více >

VÝLOV RYBNÍKA ROŽMBERKVÝLOV RYBNÍKA ROŽMBERK
Autor: Nina Havlová

Video dne

více >