20. 9. 2020

Studenti na Veolia Summer School představují projekty ekologických čtvrtí budoucnosti

Šestého ročníku letní školy Veolia Summer School pořádaného v jednom z areálů společnosti Veolia se letos zúčastnilo 39 studentů 20 různých národností z 29 univerzit. Informovala o tom mluvčí Veolie pro ČR Marcela Dvořáková.

Od svého počátku v roce 2010 nabízí každoročně letní škola Veolia Summer School studentům možnost blíže se seznámit s činností skupiny Veolia, setkat se s manažery z praxe a navštívit místa, kde skupina realizuje své aktivity v oblasti vody, energie a využití odpadů. Posléze společně v ateliérech navrhují kompletní projekt ekologické čtvrti, založené na základních principech skupiny Veolia, jimiž jsou spolupráce s obcemi, nízkouhlíková řešení a kruhová ekonomika. Týdenní škola následně vyvrcholí prezentací studentských prací generálnímu řediteli společnosti Veolia Antoinu Frérotovi, který prohlásil:  „Naše letní škola má tři cíle: abyste zevnitř poznali veškeré naše know-how, abyste s námi mohli sdílet naše hodnoty založené na vstřícnosti a abyste pochopili, že naše poslání po celém světě potřebují vaši různorodost.“

Veolia byla první společností v odvětví služeb pro životní prostředí, která začala cíleně pořádat letní školy pro mladé studenty z celého světa. Kromě toho, že se na svých domovských univerzitách stanou vyslanci skupiny Veolia, představuje těchto 39 studentů líheň talentů. Někteří z nich se pak budou moci po dokončení svých studií stát součástí skupiny. Pro budoucí spolupráci mezi těmito studenty a společností Veolia existuje nespočet příležitostí: akademické projekty, stáže, účast na programu „Pangeo“ atp.

Studenti představili svou práci na projektu „Sustainableland: management for a future sustainable neighborhood“, který propojuje nakládání s odpady, jejich využití a významnou redukci jejich objemu. Dále je spojen se snížením spotřeby vody v domácnostech díky snímačům, výrobou energie z bioplynu získaného z kalů pocházejících z odpadní vody a z organického odpadu a také s vyšší energetickou účinností budov.

Naše voda, ilustrační foto Veolia

13.7.2015 0.32, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

SYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍSYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍ
Foto: Vojta Herout

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Září 2020>>
PÚSČPSN
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4