21. 5. 2019

21.10.2014 10.30, Rubrika: Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace

Středočeské vodárny zahajují stavbu vodovodního přivaděče do Unhoště

Od pondělí 20. října až do 15.prosince budou probíhat práce na stavbě „Vodovod pro horní tlakové pásmo” v Unhošti. Oznámila to mluvčí Středočeských vodáren Lenka Kozlová.

Trasa nového vodovodního řadu je vedena Karlovarskou ulicí a dále pokračuje ulicí Zd. Hofbauera, kde dojde k výměně vodovodního potrubí. Druhý přívodní řad umožní posílení zásobování celého města.

„Investorem celé akce za 5,5 mil korun je naše společnost Vodárny Kladno – Mělník, a.s.“ uvedl její investiční ředitel Ing. Jaroslav Černý. „Cílem záměru je dokončení rozpásmování města Unhoště s optimálními tlakovými poměry. Řad pro horní tlakové pásmo vyřeší problematiku dostatečného množství pitné vody pro celou oblast severní části města Unhoště včetně průmyslové zóny. Dokončení celého záměru závisí na vhodných klimatických podmínkách“, vysvětlil Ing. Jaroslav Černý.

Při realizaci stavby dojde k výměně vodovodního řadu v ulici Zd. Hofbauera. Litinové potrubí o průměru 90 mm bude nahrazeno ve stejné trase polyetylenovým potrubím o dimenzi 225 mm. Současně dojde i k možné výměně potrubí vodovodních přípojek.

„Společnost Středočeské vodárny, a.s. (SVAS) v předstihu informovala všechny vlastníky nemovitostí v ulici Zd. Hofbauera na možnost rekonstrukce jejich vodovodních přípojek,“ řekl Marek Holubovský, vedoucí střediska Vodovod Kladno II. „Nabízíme zhotovení bezplatné rekonstrukce vodovodní přípojky vyjma osazení vodoměrné sestavy. Zemní práce si musí zajistit vlastník vodovodní přípojky,“ informoval Marek Holubovský.

Nejdůležitějším dnem pro obyvatele Unhoště je čtvrtek 23. října, kdy dojde k přerušení dodávky vody do celého města. Náhradní zásobování zajišťuje SVAS2 mobilními cisternami a 8 voznicemi. Aktuální umístění voznic bude uvedeno na webových stránkách společnosti www.svas.cz.

„I když zhotovitelem akce nejsou Středočeské vodárny, logisticky ji musí zajistit, a to nejen náhradním zásobováním, ale i přepojováním nemovitostí v ulici Zd. Hofbauera na tzv. suchovody,“ zmínil Marek Holubovský. „V dotčené ulici po obou stranách na chodnících budou položeny vodovodní řady, tzv. suchovody, na které budou po doby stavby nového vodovodní řadu připojeny jednotlivé nemovitosti. Jakmile nový řad bude uložen do země, dojde k opětovnému přepojení přípojek na tento řad,“ vysvětlil Holubovský.

Druhou etapou investice VKM jsou nová propojení v ulicích U Jezírka x V Brance, Karlovarská a Havlíčkova. Výměnou uzávěrů (šoupat) v těchto křižovatkách dojde k propojení celé vodovodní sítě ve městě a výsledkem toho bude, že při přerušení dodávek vody bude postiženo co nejméně obyvatel.

Středočeské vodárny upozorňují všechny obyvatele města Unhoště, že v důsledku přerušení dodávky vody může dojít k rozvíření sedimentů v potrubí a k následné dodávce zakalené vody. Toto zakalení však nemá žádný vliv na kvalitu dodávané vody a občané se proto nemusí obávat nakládat s vodou tak, jak jsou zvyklí. Pokud je na vodovodním kohoutku nainstalován perlátor, je vhodné jej vyčistit.

Odkalování celé vodovodní sítě ve městě bude probíhat od čtvrtka (po napuštění vodovodů) a ještě celý pátek 24. října. Tímto se Středočeské vodárny omlouvají za způsobené komplikace a děkují za pochopení.

Naše voda, foto: Středočeské vodárny

21.10.2014 10.30, Rubrika: Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VODNÍ NÁDRŽ ROZKOŠVODNÍ NÁDRŽ ROZKOŠ
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Květen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2