2. 6. 2020

Středočeské vodárny urychlují vyřízení žádostí při zákresech sítí

Společnost Středočeské vodárny, a.s. (SVAS) pro své zákazníky připravila nový způsob vyřizování “Informace o existenci inženýrských sítí”. Informovala o tom dnes mluvčí SVAS Lenka Kozlová.

Nová aplikace zjednoduší a zrychlí podání, zpracování a vyzvednutí informace o výskytu vodohospodářských zařízení. „Naše společnost vyslyšela přání našich zákazníků a zjednodušila a hlavně zrychlila vyřízení žádostí k existenci sítí,“ řekl Ing. Josef Kyncl, manažer útvaru GIS. „V současné době všichni budoucí stavebníci, investoři nových podzemních zařízení a jiní zájemci podávali žádosti o zákres sítí v jejich zájmovém území na předtištěném formuláři, který předávali osobně na vodárně nebo jej zasílali jako přílohu e-mailové zprávy. Vyřízení jejich žádosti se tak pohybovalo v řádu několika dnů podle množství přijatých žádostí,“ uvedl Josef Kyncl.

Co bude žadatel k podání žádosti potřebovat? Pouze přístup na internet z PC. Žádost vyplní na webových stránkách společnosti Středočeské vodárny, a.s. (www.svas.cz) kdykoliv se to bude žadateli hodit. Nebude se muset osobně dostavit do vodárny, ušetří si čas a náklady na cestu. Na webových stránkách společnosti, v kteroukoli dobu, vyplní jednoduchý formulář žádosti a vyznačí v mapě zájmové území, které bude předmětem jeho zájmu. Jeho žádost pak odsouhlasí operátor společnosti a žadateli bude na jeho e-mailovou adresu odeslán odkaz, na kterém si vyzvedne zpracovanou elektronickou verzi Informace o existenci sítí ve formátu PDF.

V případě, že si žadatel nebudete vědět rady s vyplněním formuláře nebo bude potřebovat s něčím poradit či pomoci ohledně existence sítí, obraťte se na Ing. Josefa Kyncla (tel. 312812182, Josef.kyncl@svas.cz).

Středočeské vodárny, a.s., jsou od prosince 2004 provozovatelem vodovodů a kanalizací v majetku obcí a měst, které se nachází na území bývalých okresů Mělník, Kladno, části Prahy východ a západ, části okresů Rakovník a Mladá Boleslav. Společnost zásobuje pitnou vodou dvě stě třicet tisíc obyvatel a spravuje majetek v hodnotě přesahující 2,1 mld. Kč, který představuje více než dva tisíce kilometrů vodovodní sítě a osm set kilometrů kanalizačních stok.

Naše voda, ilustrační foto: SVAS

12.12.2016 15.36, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VN JEŽKOVECVN JEŽKOVEC
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Červen 2020>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5