6. 8. 2020

Středočeské vodárny rozdaly na prospěšné projekty více než čtvrt milionu korun

Středočeské vodárny, a.s. (SVAS) spolu s Nadačním fondem Veolia rozdělily částku ve výši 275 000 korun mezi jedenáct žadatelů z řad zaměstnanců SVAS, kteří uspěli v projektu „MiNiGRANTY 2017“. Informovala o tom dnes mluvčí SVAS Lenka Kozlová.

„Již deset let se mohou naši zaměstnanci zapojit do úspěšného projektu „MiNiGRANTY“. Letošní rok patřil mezi ročníky s mnoha „nej“. Nejvíce přihlášených projektů – 30, nejvíce požadováno finančních prostředků – 1 023 242 Kč, nejvíce oceněných projektů – 11, nejvíce finančních prostředků rozděleno mezi schválené projekty – 275 000 Kč,“ shrnul Pavel Pobříslo, provozní ředitel SVAS. „Porota měla v letošním roce velmi těžké rozhodování. Předkládané projekty jsou rok od roku zajímavější a vybrat ten nejlepší projekt je čím dál tím těžší. Nakonec bylo vybráno 11 projektů, i když u některých bylo nutné zkrátit přidělený příspěvek. Oceněn byl např. denní stacionář s chráněnou dílnou, dobrovolní hasiči, sportovní oddíly či myslivecké sdružení,“ uvedl Pobříslo.

Úspěšný projekt, který předložil Václav Jásek, vedoucí střediska Mělnická Vrutice ve spolupráci s Mysliveckým sdružení Višňovec, řeší jednak doplnění ovocných stromů do původních odumírajících alejí v okolí obce Vysoká Libeň, ale také alej novou, která se nachází v ochranném pásmu vodních zdrojů prameniště Řepínský důl, které SVAS provozuje. „Myslím si, že tento projekt je ideální příležitostí, jak pomoci přírodě a také možnost udělat něco pro budoucí generace, jelikož příroda okolo nás, nám není lhostejná,“ uvedl Jásek. „Cílem našeho projektu bylo perfektní zajištění osobní čistoty těžce postižených klientů v sociálních službách Letohrádku Vendula,“ uvedla Lenka Rydlová z SVAS, která podpořila Letohrádek Vendula z Horního Bezděkova. „Naším záměrem jel nákup pračky. Absurdním faktem je, že nákup pračky nelze hradit z provozní dotace, přesto že je to základní prostředek k péči o postižené lidi. Nejsou-li zajištěny základní potřeby člověka – čistota a hygiena – nemá smysl nic nadstandardního“, postěžovala si na závěr Dája Kabátová z Letohrádku Vendula.

„Tematické zaměření přihlášených projektů je stejně pestré jako zájmy našich kolegů, z celkových téměř 7000, které skupina Veolia u nás v České republice zaměstnává,“ uvádí Vendula Valentová, ředitelka Nadačního fondu Veolia. Největší počet vybraných projektů (36 %) pomáhá znevýhodněným skupinám obyvatel (senioři, děti vyrůstající mimo klasickou rodinu, fyzicky či mentálně handicapovaní). Druhou velkou skupinu představují projekty zaměřené na volnočasové aktivity dětí a mládeže (26 %). „Řada našich kolegů totiž funguje ve volném čase jako trenéři a trenérky sportovních oddílů, vedoucí skautských družin a dalších kroužků,“ komentuje Vendula Valentová a dodává: „Velkou radost máme také z toho, že roste počet projektů zaměřených na ochranu přírody a podporu ohrožených druhů. Program s tímto zaměřením realizuje už od roku 2011 i sama firma.“

Celkem bylo v rámci programu MiNiGRANTY za 10 let podpořeno Nadačním fondem Veolia 1159 projektů částkou 30 milionů korun. Ve SVAS za stejnou dobu se rozdělila mezi 67 projektů finanční částka 1 771 663 Kč.

Naše voda, dokumentární foto SVAS (Dája Kabátová z Letohrádku Vendula, Lenka Rýdlová z SVAS, Vendula Valentová z NF Veolia a Pavel Pobříslo z SVAS).

 

10.7.2017 10.52, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Vodovody a kanalizace, Statistiky a kauzy

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

MYSLIVECKÝ RYBNÍK, KornaticeMYSLIVECKÝ RYBNÍK, Kornatice
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Srpen 2020>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6